У Києві в квартирі на 30 кв. м виявили тисячу прописаних людей

багатоповерхівка
Фото з відкритих джерел

Столична влада планує перевірити усі подібні квартири-мурашники, де зареєстровано аномальну кількість людей

У Києві виявили квартиру по вулиці Максима Берлинського, площею близько 30 кв. м, в якій прописано понад тисячу осіб. А в іншій квартирі, по вулиці Кудряшова – 740 осіб. Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов на своїй сторінці у Facebook

За його словами, подібних "густонаселених" квартир у столиці понад сотню.

"Це окремий, напівлегальний бізнес. Його наслідок для держави – збільшення нелегальних мігрантів, узаконення іноземних кримінальних елементів та надання їм права постійного проживання в Україні, а також запис у "кияни" мешканців інших регіонів", – розповів заступник столичного мера.

Місцева влада планує це припинити, проте є юридичні нюанси – законодавчих обмежень за кількістю реєстрацій на площу житла – немає, як і норми, яка б зобов’язувала особу там проживати.

"Вихід – загальне скасування інституту реєстрації (прописки) і прив’язка всіх адміністративних сервісів до фактичного місця проживання. Поки ... Київська міська державна адміністрація домовилась організувати точкові "удари" по місцях масової реєстрації", – зазначив чиновник.

Зокрема, столична влада перевірить:

  • скільки за такими адресами зареєстровано дітей, і чи фактично вони проживають там разом із батьками;
  • чи отримують власники таких квартир допомогу по безробіттю;
  • чи сплачують мешканці цих квартир податки за свою фактичну діяльність, а їхні господарі – за надання своїх послуг, або за надання в оренду майна;
  • чи розраховуються усі ці жителі за комунальні послуги, наприклад, із вивезення сміття;
  • чи проживають фактично за цими адресами іноземці, які мають відповідні посвідки.

Новини за темою: Віднині через додаток "Дія" можна змінювати посвідчення водія та прописку

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про надання електронних послуг щодо реєстрації місця проживання в Україні. Його прийняття дозволить отримувати прописку онлайн, а з паспортів українців зникне штамп про місце проживання.