Новини » Події Читать эту новость на русском

"Вагнергейт": ДБР шукає, хто злив журналістам дані спецслужб

вагнер
Фото з відкритих джерел

Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від двох до п'яти років

Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань перевіряють джерела витоку документів щодо діяльності спецслужб. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"В мережі інтернет 18 листопада 2021 опубліковано документи, які містять відомості щодо планування та виконання Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України та Службою безпеки України заходів, пов’язаних із організацією затримання на території України бойовиків ПВК "Вагнер".

У межах відкритого кримінального провадження, буде здійснена перевірка щодо автентичності цих документів. А також встановлення військовослужбовців, які мали доступ до цих документів та можуть бути причетні до їх витоку", - зазначається у повідомленні.

При цьому додається, що провадження відкрито за ч. 1 ст. 328 КК України (розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв'язку з виконанням службових обов'язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства).

Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. 

На уточнювальне запитання видання "Українська правда", чи буде ДБР викликати Яніну Соколову на допит, у Бюро уточнили дослівно: "можливо, але лише як свідка, рішення ухвалюватиме слідчий".

Новини за темою: Рабінович про "Вагнергейт": ТСК не допоможе - правду в цьому "зеленому тісному колективі" важко буде дізнатися!

Раніше повідомлялося, що міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала першу частину свого розслідування щодо "зливу" спецоперації із затриманням Україною учасників російської ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів.

Згодом українська журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, які підтверджують підготовку в Україні спецоперації "Авеню" з затримання найманців ПВК "Вагнер" і той факт, що її фінальний етап було перенесено за рішенням вищого воєнно-політичного керівництва.