Спецслужби РФ намагались завербувати мешканця Чернігівщини, - СБУ

СБУ
Фото з відкритих джерел

Чоловік мав збирати інформацію про військові частини та військовослужбовців

Спецслужби Російської Федерації намагались схилити до конфіденційної співпраці на шкоду державній безпеці України мешканця одного з прикордонних районів Чернігівської області. Про це повідомила пресслужба СБУ.

"Співвітчизник періодично виїжджав до Росії в особистих справах. Під час чергової поїздки його затримали російські правоохоронці за начебто порушення трудового законодавства та умов перебування на території РФ. Удавшись до методів психологічного тиску і залякування, представники ворожої спецслужби змусили чоловіка підписати згоду на негласне співробітництво", - йдеться в повідомленні.

За завданням російських спецслужб, чоловік мав збирати інформацію про військові частини та військовослужбовців, які проходять службу у районах, що межують з РФ. Також він мав доповідати кураторам про співробітників українських правоохоронних органів, громадян, які систематично їздять до Росії на заробітки.

Зібрані дані чоловік мав передати кураторам під час наступного візиту до РФ.

Повернувшись в Україну, "інформатор" добровільно пішов в СБУ та розповів деталі інциденту.

Новини за темою: У Херсонській області викрили агентурну мережу ФСБ РФ

Нагадаємо, раніше в Україні затримали агента Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії, який готував вчинення диверсії у Рівному та планував вбивства українських військовослужбовців, задіяних в Операції об'єднаних сил.