На Рівненщині судитимуть лікарку, через чию помилку загинуло немовля

суд виніс вирок
Фото з відкритих джерел

Обвинувачена не визнає своєї вини

У Рівненській області перед судом постане лікарка-гінеколог, яка не надала кваліфіковану допомогу під час родів, внаслідок чого загинуло немовля. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції регіону

"До поліції із заявою у лютому торік звернувся 38-річний житель села Ільпінь щодо можливого вчинення лікарем пологового відділення кримінального правопорушення. Під час пологів дружини у них померло немовля", - йдеться у повідомленні.

Під час досудового розслідування було встановлено, що 11 лютого 2020 року о 03:25 до пологового відділення Здолбунова доставили 33-річну жінку на 40-му тижні вагітності, у якої почалися перейми. Після огляду 57-річною лікаркою-гінекологом вищої категорії серцебиття плода було у межах норми, але вже близько шостої ранку воно сповільнилося.

Новини за темою: Порадив педіатр: У Львові малюк отримав сильні опіки через зеленку на пустушці

Породіллі, відповідно до вимог клінічного протоколу з акушерської допомоги, необхідно було робити кесарів розтин. Однак лікарка не надала кваліфіковану невідкладну медичну допомогу, а саме своєчасно не провела кесаревого розтину, що призвело до тяжких наслідків.

Як зазначається, патологоанатомічне дослідження показало, що смерть дитини настала внаслідок внутрішньоутробної гіпоксії плода, що розвинулась внаслідок фетоплацентарної недостатності. Висновок комісійної судово-медичної експертизи показав, що при своєчасному та належному прийнятті пологів можливо було б цьому запобігти.

Відомо, що правоохоронці зібрали достатньо доказів для повідомлення лікарці про підозру у неналежному виконанні професійних обов'язків. Жінці загрожує обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Новини за темою: В Одесі матір побила доньку розпеченою сковорідкою, у дитини опіки І-ІІ ступеня

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в столичній школі №58 вчителька в інклюзивному класі регулярно знущалася та била дитину з розладами аутистичного спектру