Новини » Події Читать эту новость на русском

Американець та українка замовили вбивство міністра Лещенка, - МВС України

Роман Лещенко

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко

Укрінформ

Вони особисто приїхали на місце злочину, щоб переконатися у скоєному

Громадянин США та громадянка України замовили кілера для вбивства міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час брифінгу.

"Хочу проінформувати, що в серпні до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшла інформація про те, що громадянка України шукає кілера для вчинення замовного вбивства іншого громадянина України. Така інформація - це десятки інформації, які надходять до Національної поліції протягом року. Вона завжди обробляється і перевіряється на її реалістичність, правдивість, доцільність роботи по цьому напрямку.

В цьому випадку була проведена оперативна комбінація передбачена Кримінально-процесуальним Кодексом України, який називається "Контроль за вчиненням злочину", - зазначив він.

При цьому міністр наголосив, що замовниця - громадянка України була виведена на іншу особу, яка за оперативним задумом Нацполіції виконувала роль кілера і власне все спілкування між замовницею і кілером документувалось. Це все зафіксовано в межах кримінального провадження в рамках негласних слідчих розшукових дій.

Також, за словами Монастирського, є ще один замовник - це громадянин США, він є основним замовником даного злочину. Водночас він замовив вбивство іншого громадянина, який був колектором, йому було призначено вибивати борги з певного партнера - бізнес-партнера цього громадянина США, з яким він працював у 2018 році. За вибивання боргів було взято 150 тис. доларів, які він не повернув цьому громадянину США, внаслідок чого він прийняв рішення його вбити і власне здійснив таке замовлення.

Новини за темою: Напад на будинок Жовкви: Підозрюваних взяли під варту з можливістю застави

"Ця особа була імітовано викрадена, після цього поміщена в одному з будинків під Києвом. Замовники, а саме: громадянка України, яка перша контактувала з кілером і громадянин США приїхали туди, щоб пересвідчитись в тому, що дійсно було виконано дане замовлення", - пояснив глава МВС.

Новини за темою: Під Одесою напали на депутата з Херсонщини, він у важкому стані

Як повідомлялося раніше, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський збирав терміновий брифінг про замах на одного з міністрів українського уряду та затримання причетних до цього осіб.