Голова ОБСЄ закликала розблокувати СММ на Донбасі

Анн Лінде
Фото з відкритих джерел

В організації вимагають негайно усунути всі перешкоди, щоб місія могла продовжувати роботу

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде і генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід занепокоєні блокуванням Спеціальної моніторингової місії на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба організації.

Як зазначається, вони закликали негайно усунути всі перешкоди, щоб місія могла продовжувати виконувати свою роботу на Донбасі.

Водночас в ОБСЄ закликали всі сторони забезпечити оперативне виконання своїх зобов'язань і конструктивно взаємодіяти з метою деескалації та врегулювання ситуації в регіоні.

"Не може бути ніяких виправдань для втручання в роботу місії в будь-якій формі. Нинішні обмеження впливають на цивільне населення по обидві сторони лінії зіткнення. СММ повинні бути забезпечені необхідні умови для виконання її роботи на всій території України відповідно до її мандату, Мінських угод і загальних узгоджених висновків нормандського саміту", - заявила Лінде.

Новини за темою: РФ офіційно визнала участь своїх громадян у збройному конфлікті на Донбасі, - делегація України в ТКГ

Як повідомлялося раніше, ОБСЄ призупинила свою місію з моніторингу на Донбасі з міркувань безпеки. Оскільки вже кілька днів під готелем, де проживають члени місії, проходить "акція протесту".

Напередодні, 19 жовтня, СММ ОБСЄ почала відновлювати патрулювання зі своєї передової патрульної бази в Горлівці.