Новини » Події Читать эту новость на русском

500 євро за "громадянство" ЄС: В Україні припинили діяльність виробників фальшивих документів

До введення карантинних обмежень ділки щомісяця виготовляли 20-30 фальшивих документів

Служба безпеки України припинила протиправну діяльність групи мешканців Хмельницької та Чернівецької областей, які підробляли паспорти країн Європейського Союзу. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, зловмисники працювали під вивіскою туристичної фірми, яка допомагала громадянам отримати документи для роботи за кордоном. Ділки продавали їм фальшиві ІD-картки резидентів кількох східноєвропейських країн під виглядом офіційних документів, що дають право на перебування та працевлаштування. Підробні паспорти коштували у середньому 300-500 євро.

Як зазначається, "турфірма" діяла приблизно двох років і до введення карантинних обмежень щомісяця виготовляла 20-30 фальшивих документів.

Під час санкціонованих обшуків у помешканнях та за місцем роботи фігурантів виявлено оргтехніку, яка використовувалась для підробки документів, копії бланків паспортів, чорнову документацію, банківські картки, мобільні телефони, а також інші речові докази причетності до протиправної діяльності.

Наразі організатору та одній з його спільниць повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Новини за темою: У Харкові на замовлення виготовляли підроблені українські паспорти

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України пропонує посилити відповідальність за підробку паспортів, свідоцтв про шлюб та інших документів, що засвідчують особу і громадянство. В уряді хочуть позбавляти волі підробників на строк до 3 років.