Якби Зеленський прислухався до Медведчука, то українці платили б за газ майже в 20 разів менше: 3,5-4 грн, а не 73

Владислав Мулик

Владислав Мулик

Конфліктолог, офіцер СБУ в запасі
Транзит російського газу

Транзит російського газу

Vincent Mundy/Bloomberg

Про це пише Владислав Мулик на своїй сторінці в Facebook.

Пам'ятаєте, одним з гасел президента Володимира Зеленського на початку його каденції була гучна фраза "Кінець епохи бідності"? Мабуть, "Зелена команда" всерйоз вважає, що змогла цього домогтися, і українці стали дуже багатими людьми. Адже тільки дуже заможна людина може дозволити собі платити за кубометр газу 73 гривні. Ну або ж у Зеленського якесь своє, абсолютно збочене поняття про реальні доходи людей, якщо він вважає, що такі цифри не шокують простих українців. Але ж прислухайся президент до пропозицій лідера опозиції Віктора Медведчука, то країна б платила по 3,5-4 гривні за кубометр - в 10 разів менше, ніж зараз.

Завдяки "новорічному подарунку" президента, в нашій країні вперше за 30 років Незалежності можуть зупинитися хлібобулочні та молочні комбінати, ряд промислових і кондитерських підприємств. Це означає, що всі ми зіткнулися з реальною загрозою залишитися без хліба, молока і ряду інших продуктів харчування. Можете собі таке уявити? Щоб в країні, яка начебто позиціонує себе, як європейська і прогресивна, неможливо було купити хліба, при тому, що ми гордо рапортували на весь світ про рекордні врожаї зернових? Це просто ганьба!

І я ще не кажу про те, що не уявляю, як прості люди - звичайні пенсіонери, вчителі, лікарі, зможуть зі своїх копійчаних зарплат і пенсій оплатити комуналку. Тут два варіанти - або збирати борги і замерзати через відключення газу, або вмирати голодною смертю, оскільки грошей на їжу, після оплати космічних сум в квитанціях, просто не вистачить. Ще раз: у 21 столітті, європейська країна, що позиціонує себе як прогресивна і що розвивається докотилася до того, що мільйони громадян опинилися на межі голоду! І все завдяки людям, які обіцяли, що плакати ми будемо тільки від щастя, а бабусі перестануть отримувати інфаркт, дивлячись на цифри в платіжках. Ну, так. Тепер інфаркт отримує вся країна, хіба що крім веселої команди "зелених", яка серйозно поліпшила своє матеріальне становище менш ніж за 3 роки при владі.

Але ж можна було б ситуацію змінити! Адже включи Зеленський здоровий глузд і знайди в собі хоч краплю співчуття до простих людей, які за нього голосували - він би пристав на пропозицію Медведчука, і в країні не було б такої масштабної кризи! Адже ні для кого не секрет, що купуємо ми російський газ, але з Європи, з божевільною накруткою. У підсумку ціна на нього - 1200-1400 доларів за тисячу кубометрів, а могла б бути 175 доларів, і газ поставлявся б безпосередньо. І все це - завдяки Медведчуку, який домовився про знижку на газ для України. А якби був створений газотранспортний консорціум ЄС-Росія-Україна, як пропонував лідер опозиції - то ми б на багато років забули б про таке поняття, як "газова криза". До того ж це дозволило б зберегти нашу газотранспортну систему і позбутися постійної загрози енергетичної кризи.

Але, мабуть, Зеленському і його команді абсолютно нецікаво діяти в інтересах простих українців. Йому куди вигідніше продовжувати політичні спекуляції в інтересах своїх західних господарів, ніж працювати на благо власної нації. І поки президент працює на задоволення інтересів "іноземних партнерів", Медведчук бореться за кожного простого українця.

Владислав Мулик

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.