Українська армія при Зеленському слабша, ніж у 2013 році. Ви до чого країну довели?

Володимир Шамін

Володимир Шамін

Політтехнолог
ЗСУ
Збройні сили України Ветерани.UA

Зеленський в останні тижні все частіше використовує мілітаристську риторику у своїх виступах. За його словами, українська армія - найкраща в світі, і готова дати відсіч всім ворогам. Вторить йому і Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, який назвав ЗСУ однією з провідних армій світу. Можливо, нашій владі дуже вже лестить, що видання Global Firepower поставило українську армію на 25 місце в своєму рейтингу за 2021 рік. І на цьому тлі Зеленський уявив себе Наполеоном.

Але поспішимо розчарувати Володимира Олександровичаи - згідно з цим рейтингом, яким так хвалиться влада, ЗСУ в 2011-2014 рр. розташовувалися на 21 місці в світі. Тобто, багатомільярдні вливання не тільки не допомогли, а й зробили нашу армію слабшою. Настільки, що ми змушені випрошувати у західних кураторів хоч якісь озброєння, бо свої за ці роки ми вдало розпродали.

Для визначення рейтингу PowerIndex використовують 50 факторів, які ґрунтуються на військовій потужності, фінансах і матеріально-технічних можливостях. Тому цей рейтинг можна назвати одним з найбільш об'єктивних у своєму роді. І він показує, що місце нашої армії якраз між такими "потужними" країнами як Таїланд і В'єтнам.

Рейтинг армій
з відкритих джерел

Як же так, вигукнуть зелеботи, адже Україна стільки вливає в ЗСУ? А все просто - далеко не всі гроші доходять до армії, осідаючи в кишенях корумпованих чиновників.

Головна проблема ЗСУ - гостра нестача особового складу. У всіх підрозділах не вистачає від 40 до 70% від штатного розпису. Бійці не хочуть перепідписувати контракти. Причина і в фінансах, і у ставленні офіцерів до солдатів. Як писала "Страна", мотивація у більшості контрактників "нижче плінтуса" і про який-небудь патріотизм і бажання воювати не йде й мови. Станься зараз справжня маневрена війна, до якої нібито готовий Зеленський, і українська армія знову опиниться в тій же ситуації, що і в 2014 році, коли необстріляні офіцери не знали, що робити, а рядові не горіли бажанням воювати. Так ситуацію описують самі офіцери і солдати ЗСУ.

При чому, ситуація почала посилюватися в останні пару років. Ось результат непрофесійної політики Зеленського та його гастролерів у керівництві ЗСУ.

На наступний рік Зеленський обіцяє витратити на оборону понад 320 мільярдів гривень, що в перерахунку складе близько 12 мільярдів доларів. Питання - де він збирається взяти ці гроші, якщо більше половини держбюджету - це борги? Всі розуміють, що це нереалістичні цифри. Верховний головнокомандувач просто бреше і армії, і всім українцям. Бреше, намагаючись приховати розруху.

Зеленський остаточно довів країну до ручки і зруйнував все, що почав трощити його попередник. Ми зараз у гіршому становищі, ніж до конфлікту на Донбасі. І з цією купою проблем Зеленський ще й виклик Путіну кидає. Як би це не вилізло всім нам боком. А з такою владою це цілком можливо.

Володимир Шамін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.