Створюваний державними діячами України ажіотаж лише погіршує психо-соматичний стан хворих на коронавірус

Анатолій Пешко

Анатолій Пешко

Анатолій Пешко
Анатолій Пешко 112ua.tv

Оригінал на сторінці Анатолія Пешка в Facebook.

"Зараз всі говорять, що коронавірус – це смертельне захворювання, і він є безпосередньою причиною смерті, але це не так. Причиною смерті є не сам вірус: вірус провокує проблеми зі згортанням крові, в результаті цього йде підвищене тромбоутворення. Оскільки у молодих людей і дітей, у яких судини не пошкоджені будь-якими гострими або хронічними захворюваннями, ця хвороба протікає або в легкому ступені, або безсимптомно", – зазначив Анатолій Пешко.

За його словами, на тяжкість коронавірусної хвороби насамперед впливають супутні хронічні захворювання, які викликають запалення в сполучній тканині організму, в тому числі інтимі судин або атеросклеротичні, або постдіабетичні (мікро- і макроангіопатії), а також всілякі вроджені захворювання судин у вигляді фібромускулярної дисплазії судин нирок, первинно-хронічного гломерулонефриту тощо.

"Таким чином, хвороби, такі як атеросклероз і викликані ним захворювання: ішемічна хвороба серця (стенокардія), ішемічна хвороба мозку (інсульти), цукровий діабет, будь аутоімунні захворювання (бронхіальна астма, ревматизм, ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерева, системний червоний вовчак, вузликовий періартеріїт, дерматоміозит, гломерулонефрит та інші) – всі ці патології є тим "сприятливим" ґрунтом, на якому коронавірусна інфекція максимально проявляє свої патогенні властивості, оскільки вона провокує більш виражений процес агрегації еритроцитів, тромбоцитів, а також сприяє підвищеному фібриноутворенню. Інше питання, що людина, яка заразилася коронавірусом, може і не знати про наявність у неї цих хронічних хвороб".

До того ж академік стверджує, що, всупереч поширеному трактуванню, коронавірус не викликає пневмонію. Насправді він викликає більш чи менш виражений процес аналогічний набряку легенів, але викликаний насправді запальними змінами в інтимі судин, які викликають звуження просвітів цих судин на рівні артеріол і капілярів, які огортають альвеоли легень, в результаті чого відбувається порушення гемодинаміки внаслідок утруднення проходження еритроцитів, а також їх підвищеної агрегації аж до тромбоутворення, яке і викликає ускладнення, у вигляді більш або менш вираженого набряку всього легкого або окремих його часток. Надалі на цьому тлі може приєднуватися вторинна інфекція – ось вона і може викликати запалення легенів

"По суті справи, коронавірус провокує зміни, характерні для так званого ДВС-синдрому. Таким чином посилення тромбоутворення при коронавірусній інфекції – є наслідок важких хронічних захворювань тих людей, які хворіють на вищевказані патології. Саме тромбоемболічні ускладнення, що виникають на тлі перерахованих захворювань, є справжньою причиною смерті цих пацієнтів. Тобто у здорових людей коронавірус не може викликати подібних смертельних випадків у вигляді інфарктів, інсультів, тромбоемболій легеневих артерій тощо.

Відповідно, лікування пацієнтів із коронавірусом треба починати як класичне лікування звичайної вірусно-грипозної інфекції, але з обов'язковим додаванням антиагрегантної терапії (типу аспірину 500 мг). При погіршенні стану, додавання препаратів впливають на систему згортання крові (типу Ксарелти 10 мг). Це все необхідно робити під наглядом лікаря. У важких випадках приймати антибіотики (типу азитроміцину і його аналогів) і потужні фібринолітичні препарати (типу Фібринолізину) в поєднанні з потужними стероїдними гормонами, які в даній ситуації мають протизапальну, десенсибілізуючу дію і які, відповідно, зменшують запалення і набряк судин легенів та інших органів. Крім цього, є ще додаткові методи лікування, на жаль про всі розповісти в короткому інтерв'ю неможливо", – повідомив Анатолій Пешко.

Анатолій Пешко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.