Розсиплеться в прах в суді: Як СБУ і Генпрокуратура невміло сфальсифікували справу проти Медведчука

Валентин Кравець

Валентин Кравець

Медведчук
Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Оригінал - на сайті Skeptic.

Днями журналіст Володимир Бойко опублікував докладний матеріал про те, як СБУ на вимогу Офісу президента сфальсифікувала справу проти лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука. Мова про звинувачення в держзраді. При цьому досі слідчі Зеленського не можуть довести справу до вироку, чого так жадає Зеленський. А не можуть з однієї простої причини - вона побудована на настільки очевидних фальсифікаціях, що жоден суддя при здоровому глузді не наважиться винести вирок Медведчуку.

Справа проти лідера опозиції побудована на записах телефонних розмов Медведчука з Сурковим і ватажками бойовиків, які були раніше оприлюднені СБУ через підгодованих журналістів. Смішно стає вже на самому початку, де говориться, що громадянин Медведчук нібито вчинив державну зраду з використанням невстановлених слідством вищих посадових осіб держави, які в 2014-2015 роках займали посади президента України, голови СБУ, першого заступника голови СБУ - керівника Антитерористичного центру при СБУ, генерального прокурора України та голови Національного банку України. А невстановлених, бо західні куратори заборонили Зеленському відкривати рот на Порошенка.

Виходить, за версією Баканова і Венедіктової, Медведчук, який в 2014 році був звичайним громадянином і не мав ніяких владних повноважень, міг давати розпорядження вищому керівництву країни – від Порошенка до Грицака і Гонтаревої? Навіть якщо слідувати здоровій логіці, вже очевидно, що судити Медведчука якщо і можна (хоча за що?), то тільки після вищевказаних осіб, які займали держпости, які писали закони і давали укази на цілком легальні відносини з ОРДЛО на той момент. Ключове слово тут - законність, тому що на 2014-2015 рр. торгівля з ОРДЛО була абсолютно законною.

Тепер же, коли Зеленському терміново знадобилося усунути Медведчука з політичної арени, СБУ знайшло записи, які Служба незаконно робила в ті роки, і шляхом монтажу і склеювань їх видають суспільству і суду як докази держзради лідера ОПЗЖ. А монтаж видно вже зразу. Так, СБУ спеціально вирізала ті місця на плівках, де Медведчук пояснює, що дзвонить за дорученням Порошенка і СБУ. А це важливо, адже 23 грудня 2014 року Медведчук був уповноважений СБУ на проведення переговорів з бойовиками, про що Служба повідомляла на своєму сайті. Тобто, Медведчук був законним переговірником, згідно з українським законодавством. Власне, ці функції він і виконував.

І про докази. Тобто, про плівки. Раніше СБУ їх приховувала, тому що вони були записані незаконно. Адже проводити негласні розшукові дії, нехай навіть в рамках контррозвідувальної справи, щодо особи, яка отримала статус спеціального представника СБУ, було б нелогічно. Але подільникам Зеленського плювати на законність, а тому навесні в службі змонтували плівки, записали їх на оптичний диск і презентували як доказ. У матеріалах справи зазначено, що розмови Медведчука відносяться до 2014-2015 рр., а запис зроблено... 10 березня 2021 року.

Але одних записів мало. Потрібно ще довести суду, що вони були зроблені шляхом проведення законних негласних заходів щодо Медведчука. А це можна зробити лише заднім числом. А тому слідчий аргументував їх нібито проведення 14 постановами суддів Апеляційного суду Києва, які нібито надавали дозвіл на проведення оперативно-технічних пошукових заходів щодо Медведчука в 2014-2015 роках. Потім з'явився ще один диск із записами, і під нього СБУ притягнула ще дві постанови апеляційного суду. А потім ще один диск і сім нових (вірніше дуже старих) постанов слідчих суддів Апеляційного суду Києва.

Постаралися гебісти на славу, але справа в тому, що ВСІ постанови, номери яких вказані в протоколах негласних розшукових заходів щодо Медведчука, насправді СТОСУВАЛИСЯ ЗОВСІМ ІНШИХ ЛЮДЕЙ і фігурують в інших кримінальних провадженнях, за якими вже є вироки. І ніякого відношення до Медведчука вони не мають. Відвертий фальсифікат, який в суді розсиплеться миттєво.

Цікаво, що Володимир Бойко дізнався, як ДБР і Офіс генпрокурора будуть рятувати ситуацію і обличчя, і виявилося, що слідство має намір доводити, що якщо Медведчук спілкувався з людьми, які спілкувалися з людьми, які були засуджені, то значить на Медведчука автоматично повинні поширюватися постанови слідчих суддів, видані в інших кримінальних провадженнях, з дозволом стежити за іншими людьми. Що?

Ось такого рівня люди займають у Зеленського пост генпрокурора. Венедіктову і її слідчих суд пошле далеко і прямо з такими "доказами", а Медведчука виправдає.

Валентин Кравець

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.