Порошенко і Зеленський накинули "газовий зашморг" на шиї українців

Песецький Валерій

Песецький Валерій

Порошенко і Зеленський
П'ятий президент України Петро Порошенко обмінюється рукостисканнями з президентом України Володимиром Зеленським під час позачергової сесії парламенту в Києві EPA-EFE

Про це пише Валерій Песецький на своїй сторінці в Facebook.

Газовий зашморг на шиї України

Прем'єр Денис Шмигаль провів пресконференцію, в якій розповів про "золотий ключик" влади щодо обіцянки не допустити зростання тарифів на комуналку в поточному опалювальному сезоні. Все в шмиганоміці просто. Цитую: "Тарифи у сфері теплопостачання – це зона відповідальності органів місцевого самоврядування. Саме місцева влада визначає тарифи та шукає компенсатори, для цього місцеві бюджети мають значний ресурс. Цього року доходи місцевих бюджетів становлять 509 млрд грн, це майже половина від державного бюджету". Говорячи не пташиною, а людською мовою, зобов'язання не підвищувати тарифи бере на себе центральна влада, а виконувати повинна – місцева. З урахуванням потенційного зростання ціни на газ до 30-40 гривень за куб, ті 15 млрд кубів, які йдуть в країні на побутові потреби населення та опалення, зажадають фінансовий ресурс В 450-600 млрд гривень.

Таким чином, для того, щоб компенсувати зростання ціни на газ з 8 грн за куб до 30-40 грн, місцеві бюджети повинні будуть пустити на цю статтю витрат практично весь свій бюджетний ресурс. Мінімум 350-450 млрд гривень. А чим фінансувати інші статті видатків місцевих бюджетів? За "спасибі" Шмигаля із Зеленським? По суті, якщо місцева влада погодиться слідувати алгоритму Шмигаля, вона піде на суїцид або простіше скасує сама себе. Чого, природно не буде. А значить і тарифи різко підуть вгору. З початку вересня мери багатьох великих і малих міст України отримали від постачальників газу пропозиції закуповувати блакитне паливо за ціною у 20 000 тисяч гривень за тисячу кубів. І це, з урахуванням зростання, що триває, вартості газу на європейських хабах у бік 800 доларів за тисячу кубів дуже навіть недорого. Адже при такому рівні євроціни з урахуванням ПДВ та інших накруток ціна в Україні повинна бути вже вище 1000 доларів або 27 тисяч гривень.

Сьогодні вже мало хто згадає, що після візиту в 19-му році в Москву Юрія Бойка і Віктора Медведчука, напередодні президентських виборів, в результаті переговорів із тодішнім прем'єром Медведєвим і главою "Газпрому" Міллером артикулювалася можливість укладення довгострокового контракту з "Газпромом" на умовах ціни нижче 150 доларів за тисячу кубів або 3800 гривень. Що в п'ять разів нижче, ніж нині в Європі, і майже вдвічі дешевше, ніж отримує за довгостроковим контрактом із "Газпромом" Німеччина – 270 доларів за тисячу кубів.

Чим відповів Київ? Порошенко почав "верещати" про посадку країни на газову голку РФ. А СБУ порушила кримінальні справи в пошуках держзради в домовленостях Бойка та Медведчука. Ну і хто реально зрадив українців і Україну, їх приватні та державні інтереси? Чому Берлін, вводячи санкції проти РФ через Донбас і Крим, запросто відокремлює свою незгоду проти дій Москви на території України від комерційних інтересів німців отримувати росгаз за стабільною ціною тривалий період, а Київ на подібний підхід не здатний? Адже лідери "Опоплатформи" по суті в Москві поводилися як "німці", відокремлюючи економіку від політичного дискурсу. В результаті маємо сьогодні те, що маємо.

Або вся справа в тому, що прямий договір із "Газпромом" скасовував 100-150 доларів накруток на росгаз, європрокладками з яких рясно годувалися "любі друзі" Порошенка, а нині Зеленського? І в цьому вся зрада. Не державі Україна і звичайним українцям. А тим, хто тупо наживається на довірі останніх обраній владі. Її лідерам, які шляхом експлуатації довіри наживають мільярдні статки, потрошачи кишені зомбованих русофобією виборців.

Тепер ситуація з відмовою від прямого контракту з "Газпромом" прийшла до свого логічного завершення. Ті українці, хто ще затримався в категорії бідних, перейде в категорію жебраків. Ну а хто вже убогий і розорений? Навіть не знаю, але Данілов точно придумає та пояснить всім нам. На латиниці. Бо в російській мові вже не залишилося слів, щоб без мату описати "творіння" влади у сфері комунального господарства країни.

Останній штрих наслідків. Якщо ціни в 30-40 гривень за тисячу кубів газу стануть нашою реальністю, то інфляція точно перескочить за 100% і ціни на харчові продукти, ліки та інше мінімум подвояться... У кращому випадку.

Коротше, завдяки зусиллям Порошенка–Зеленського маємо не голку, а газовий зашморг на шиї України. Яку накинула нам не Москва і Путін, а власна жадібна, корумпована і розумово недалека влада

Валерій Песецький

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.