Новини » Світ Читать эту новость на русском

Особливості військових навчань Росії і НАТО біля узбережжя Норвегії

Forbes

Forbes

Військові навчання в Норвегії
Фото з відкритих джерел

Минулого тижня крайня Північ була зоною умовних бойових дій, коли війська Росії та НАТО проводили там свої навчання, влаштувавши свого роду дуель.

Про це пише Forbes

Канадські, німецькі та Норвезькі військові кораблі, винищувач-невидимка F-35 ВПС Норвегії та бомбардувальники B-1 ВПС США зосередилися біля західного узбережжя Норвегії для відпрацювання завдань радіоелектронної боротьби та знищення протикорабельних ракет противника.

Тим часом потужний російський ракетний крейсер провів навчальний бій, відпрацьовуючи завдання з нанесення ударів по підводних човнах НАТО, ховаючись у фіорді біля північно-східного узбережжя Норвегії.

У навчаннях НАТО Dynamic Guard були задіяні потужні повітряні й морські сили, в тому числі фрегат Halifax ВМС Канади та ракетні катери Норвезьких ВМС Steil і Storm. Підтримку бойових кораблів здійснював німецький танкер Spessart.

Новини на тему: Секретні навчання НАТО: Як в Альянсі відпрацьовують ядерну війну

Фрегат і танкер знаходяться у складі 1-ї постійної морської групи НАТО (SNMG 1).

З авіабази Орланд, розташованої в центральній Норвегії, для участі в навчаннях прилетіли два американських стратегічних бомбардувальники B-1 і, щонайменше, один норвезький винищувач F-35. Три бомбардувальники B-1 були перекинуті в Орланд 22 лютого як "бомбардувальна оперативна група" ("Bomber Task Force") для виконання місії, розрахованої на кілька місяців.

Навчання підтвердили те, що передбачали спостерігачі, коли ВПС США оголосили минулого місяця про перекидання В-1 – ці надзвукові стратегічні бомбардувальники з крилом змінної стрілоподібності були перекинуті в Норвегію, зокрема, для відпрацювання дій на випадок можливого морського бою з ВМФ Росії.

Навчання НАТО мали оборонний характер. Ці навчання "дозволяють групі SNMG1 підвищити або іншим чином підтвердити рівень нашої підготовки, знань і досвіду у веденні радіоелектронної боротьби та забезпеченні протиракетної оборони кораблів в особливій і складній оперативній обстановці", сказав коммодор Бредлі (Bradley Peats), Канадський командувач групи SNMG1.

Але протиракетна оборона кораблів є наслідком наступальної протичовнової війни. У ракетному бою між кораблями протиборчі Морські групи будуть завдавати взаємні удари протикорабельними ракетами, намагаючись збити ракети, що наближаються. Група, яка захищає себе й одночасно розтрощує оборону противника, перемагає.

Абсолютно ясно, як Бредлі Пітс розпорядився силами, що знаходяться під його командуванням. Фрегат "Галіфакс" водотоннажністю 4800 тонн був найбільшим із трьох бойових кораблів у складі сил НАТО – і найоснащенішим. На "Галіфаксі "встановлені РЛС" Морський Жираф "(Sea Giraffe) і дві восьмикоміркові пускові установки для вдосконалених зенітних ракет" Морський Горобець" (Evolved Sea Sparrow) дальністю близько 45 кілометрів, а також система РЕБ SLQ-505.

На відміну від "Галіфакса", на норвезьких ракетних катерах (водотоннажністю всього 275 тонн кожен) немає РЛС дальньої дії та ракет класу "поверхня-повітря". На них встановлені системи постановки перешкод CS-3701, але, очевидно, що їх потужність не настільки велика, як у фрегата з його власною системою РЕБ.

У воєнний час такі фрегати, як "Галіфакс", повинні бути задіяні разом із ракетними катерами на зразок "Стайль" і "Сторм", захищаючи невеликі кораблі від російських протикорабельних ракет і допомагаючи малим кораблям підійти на досить близьку відстань до росіян (кілометрів на 150), щоб завдавати удари своїми протикорабельними ракетами NSM. Варто відзначити, що сам "Галіфакс "озброєний вісьмома протикорабельними ракетами" Гарпун" (Harpoon) дальністю 150 кілометрів.

Неясно, яку функцію в навчаннях "Дайнемік Гард" виконували бомбардувальники B-1 і винищувач F-35. Але у воєнний час бомбардувальники B-1 з їх новими протикорабельними ракетами дальністю близько 500 кілометрів були б серед найпотужніших засобів знищення кораблів противника на театрі військових дій. Винищувачі F – 35 могли б прикривати бомбардувальники в разі рішучого наступу великих літаків противника.

Навчання "Дайнемік Гард" продемонстрували, як НАТО може протистояти російським кораблям, задіявши морські та повітряні сили, поєднуючи оборонні та наступальні озброєння.

Новини на тему: НАТО планує збільшити фінансування військової діяльності біля кордонів з Росією

Підводні човни, очевидно, також відіграють важливу роль – виявляючи та атакуючи російські кораблі й прикриваючи кораблі НАТО від російських підводних човнів. Тому не дивно, що поки кораблі та літаки НАТО проводили навчання біля західного узбережжя Норвегії, російський флот провів навчання біля східного узбережжя країни, відпрацьовуючи завдання протичовнової боротьби.

На початку лютого російський ракетний крейсер "Маршал Устинов" вийшов із Сєвероморська, розташованого на півночі Росії, в Баренцовому морі.

"Протягом декількох днів екіпаж корабля відпрацює бойову і повсякденну організацію в морі, проведе низку загальнокорабельних навчань по боротьбі за живучість, радіаційного, хімічного і біологічного захисту, а також протиповітряної та протичовнової оборони", – повідомили в Кремлі.

"У рамках виконання протичовнових завдань, яким буде приділено основну увагу, крейсер відпрацює взаємодію з підводним човном і протичовновою авіацією, здійснить навчальний пошук і стеження за субмариною, а також виконає стрільби морською протичовновою зброєю".

Після завершення навчань крейсер відправився в Сєвероморськ і, що цікаво, вибрав обхідний маршрут. 22 лютого 12500-тонний крейсер (який зі своїми 104 зенітними ракетами та 16 протикорабельними ракетами П-500 дальністю 500 кілометрів) є одним з найпотужніших надводних бойових кораблів у світі, взяв курс на південь – у Варангер-фіорд, розташований на захід від російського півострова Рибачий. Через цей фіорд проходить російсько-норвезький морський кордон.

"Останнім часом такого проходу по маршруту на захід від півострова Рибальський ми не спостерігали", – сказав в інтерв'ю виданню Barents Observer прессекретар об'єднаного штабу ЗС Норвегії майор Бріньяр Стордал (Brynjar Stordal).

Варто відзначити, що "Маршал Устинов", слідуючи на базу, відхилився на південь одночасно з прибуттям до Норвегії бомбардувальників B-1.

Американські бомбардувальники повинні перебувати в Орланді протягом декількох місяців – брати участь у навчаннях, здійснювати патрулювання і, можливо, влаштовувати російським військам "інтелектуальні пастки". Так що чекаємо нових військових навчань, нових провокаційних маневрів і нових попередніх оглядів військових планів НАТО і Росії.

Девід Екс

Переклад ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.