Неправдою можна весь світ пройти, але назад не вернешся! Про що збрехав Зеленський у Раді

Віталій Журавський

Віталій Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук
Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Про це пише Віталій Журавський на своїй сторінці в Facebook.

Володимир Зеленський під час щорічного послання до народу та Верховної Ради вкотре вдався до інсинуацій, маніпуляцій з метою довести, що при ньому країна процвітає.

Все це нагадувало хронічку з минулого під час з'їздів КПРС, коли підбивали підсумки роботи за п'ятирічки. Тоді теж лідери партії підтасовували цифри та переконували весь світ, що від п'ятирічки до п'ятирічки ми впевнено рухалися до комунізму. А в реальності дожилися до повного розпаду СРСР.

Виділю декілька основних тез президента.

1. Україна переживає економічний бум.

ВВП країни вперше перевищив 190 млрд дол. Це найвищий показник із 2013 року.

Факти. На зростання ВВП впливає інфляція. Цього року вона сягнула 10%. Реальний валовий внутрішній продукт (а не номінальний) на 15% нижчий, аніж у 2013 році.

2. Нам вдалося досягти стабільності в енергетиці.

Факти. В достатній кількості зараз в країні немає ні газу, ні вугілля, ні мазуту. Придбати їх за сьогоднішніми високими цінами у світі проблематично, оскільки держава потерпає від страшенного дефіциту коштів.

Ми на порозі енергетичної кризи, з віяловими відключеннями та можливим розвалом всієї енергетичної системи України. Країна приречена імпортувати електроенергію з Білорусі та Росії, щоб пройти опалювальний сезон.

3. Вперше за 30 років розпочали боротьбу з олігархами.

Факти. Зеленський – під жорстким контролем Коломойського. І працює в його бізнес-інтересах. Президент так і не пояснив, за що йому олігарх перерахував понад 40 млн дол. Про Коломойського чомусь забули правоохоронні органи. А він, як це уже всім відомо, незаконно вивів із ПриватБанку 150 млрд грн. "Дахом" в Ігоря Валерійовича є чинний президент.

Боротьба Зеленського проти олігархів націлена головним чином тільки на те, щоб відібрати в одного із них – Ріната Ахметова – медіаресурси. Мета – передача їх людям із Зе-команди.
Одначе з монополією на ринку товарів і послуг влада зовсім не веде боротьбу.

4. У порівнянні з 2019 роком, бюджет на медицину збільшився вдвічі. Зараз маємо майже все для охорони здоров'я, в тому числі й різні вакцини від коронавірусу. Швидкими машинами наша медицина укомплектована на 100%.

Факти. Дотепер не виконується норма закону про охорону здоров'я, відповідно до якої на медицину треба щороку виділяти щонайменше 5% ВВП. А насправді виділяють лише 3% ВВП. Медичні заклади в жахливому стані. Потребують ремонту, сучасної апаратури, необхідних медикаментів.

Зношеність автопарку швидких – понад 50%. Вони часто виходять із ладу. 100% забезпеченість швидкими – це фантазії Зеленського.

Організація вакцинування провалена. Темпи її падають. Безплатного доступу до діагностики немає. За смертністю ми посідаємо друге місце у світі.

Зарплати лікарів дуже низькі, умови для праці жахливі. Цього року покинуло країну понад 60 тис. медпрацівників. У сусідній Польщі мінімальна зарплата лікаря-інфекціоніста в перерахунку на гривню щонайменше 100 тис. Тому можливими підвищеннями зарплати лікарям до 24 тис. утримати їх в країні буде вкрай важко.

5. Україна – перша у світі держава, яка впровадила цифровий паспорт громадянина завдяки додатку "Дія".

Факти. Це небезпечно у зв'язку з розголошенням персональних даних. Тому що всі дані про людину, паспорт, банківські рахунки, водійські права вкрасти набагато легше з телефону, аніж будь-який паперовий документ.

До такого персонального стриптизу своїх громадян не вдавалася жодна країна світу. Цим ми хизуємося?

Підсумок. У своїй годинній промові Зеленський представив такі досягнення влади "зелених", що якби це хоч на половину відповідало дійсності, то на кордоні України стояли б черги з бажаючих до нас емігрувати. Проте в реаліях все навпаки – з української держави масово тікають усі, у кого є хоч маленька можливість покращити своє життя.

За 2,5 роки Володимир Олександрович так і не став президентом, а продовжує лише грати його роль. Хоч Зеленський і вийшов із "95 кварталу", та квартал не вийшов із нього.

Представлене шоу в стінах Верховної Ради з численними оваціями від залежних і куплених депутатів – початок нової президентської виборчої кампанії Зеленського. Все це розраховане не для експертів, а для пересічного виборця, який здебільшого орієнтується на інформацію з телевізора. Проте така аудиторія з кожним місяцем зменшується, і вдруге продати українцям казку про щастя у "країні мрій" не вийде.

Неправдою можна весь світ пройти, але назад не вернешся!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.