Луценко: Зеленський та Єрмак вимагали від мене віддати Цемаха Росії, погрожуючи звільненням

Юрій Луценко

Юрій Луценко

Володимир Цемах
Володимир Цемах EPA-EFE

Про це пише Юрій Луценко у своєму блозі на сайті "Українська правда".

Вчора на токшоу Савіка Шустера був керівник операцій по вивезенню Володимира Цемаха з "днр" в Київ. Це була блискуча операція, після якої і ГПУ, і міжнародна слідча група отримала ключового свідка теракту російської армії проти нідерландського цивільного літака МН17.

Керівник управління департаменту контррозвідки Роман Червінський заявив, що пізніше Цемаха віддали РФ, а самого пана Червінського звільнили відразу після розмови Зеленського та Путіна.

Можу підтвердити дві речі:

1. Прокуратура Нідерландів розглядала Цемаха як свідка, чий допит був "максимально важливим" (внизу – фото одного з листів прокурора Нідерландів)

2. Як Генпрокурор я довів це до відома Президента Зеленського в присутності керівника його офісу Андрія Богдана та радника Андрія Єрмака. Зеленський і Єрмак всіляко вмовляли мене організувати передачу Цемаха РФ. Я категорично відмовився. Бо саме суд по МН17 – це шлях Путіна до Гаазького трибуналу.

Через декілька днів була телефонна розмова з Президентом Зеленським. У істеричній формі він знову вимагав віддати Цемаха Путіну. Я знову відмовився.

На що Зеленський сказав, що тоді мої дні на посаді – недовгі. Я сказав: скільки їх не є, але до останнього я буду відстоювати необхідність засудження російських терористів і тільки після вироку – організації обміну.

Згадую це для того, щоб підтвердити слова полковника Червінського: "В офісі... бояться посваритися з Росією. Там не один кріт, а просто така ціла група людей: Татаров, Єрмак, Демченко".

Свідків стає все більше.

Один з листів прокурора Нідерландів
Один з листів прокурора Нідерландів з відкритих джерел

Юрій Луценко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.