Кузьмін: Основною помилкою президента Зеленського є те, що він пішов не за законом, а шляхом беззаконня і свавілля

Ренат Кузьмін

Ренат Кузьмін

Український юрист і політик, колишній заступник секретаря РНБО України
Ренат Кузьмін
Народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін 112ua.tv

Про це пише Ренат Кузьмін у своєму Telegram-каналі.

У чому помилка президента Зеленського?

Основною помилкою президента Зеленського є те, що він почав здійснювати свої президентські повноваження не за законом, а пішов шляхом беззаконня і свавілля.

Якби президент Зеленський став на бік закону і діяв виключно за законом, ми б побачили зовсім іншого президента, зовсім іншу країну і зовсім інші перспективи.

Сьогодні ми всі виявилися заручниками президентських амбіцій і нерозуміння президентом своїх повноважень, функцій, обов'язків і ролі інституту Президента в системі державної влади.

Президент - гарант Конституції, він зобов'язаний діяти за законом, зобов'язаний правити виключно за законом. Саме дотримання закону дає йому право вимагати виконання закону всіма громадянами України. Тільки дотримуючись Конституції і законів, президент в праві вимагати від нас дотримання Конституції і законів. Тільки поважаючи нас, громадян України, президент може вимагати поваги до себе.

На жаль, у нас президент дозволяє собі називати громадян своєї країни особинами. А що таке особина? Це окремо функціонуючий організм, тіло. Тобто він нас з вами, людей, які не згодні з його політикою, вважає не людьми, а організмами, тілами. І при цьому вимагає поваги до себе.

Згадайте, як президент доводив військовим, що він "не лох". Це що за слово в устах президента країни? Зековське, злодійське, на злочинному жаргоні означає потерпілий або "терпила". Чи може президент вживати такі вирази?

А коли президент країни повідомляє на прес-конференції, що він в обхід закону приймає рішення разом зі своїм РНБО? Відповідаючи на питання, чому він до суду не звертається, повідомляє, що суди це довго, а йому потрібно швидко, тому він сам прийме рішення і йому цього вистачить. Це лише означає, що президент країни відійшов від закону і Конституції і став на шлях свавілля. Фактично злочинний шлях, який сьогодні проходить президент, привів країну до беззаконня і свавілля.

Тепер ми всі бачимо, що президент дозволяє собі порушувати закон у власних інтересах - політичних, економічних, особистих. Але, якщо президенту можна, то чого президент раптом вирішив, що всім іншим не можна? Тому що у нього влади більше, ніж у всіх інших?

Ренат Кузьмін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.