Ганна Герман: Депутат від "Слуги народу" на міжнародному форумі фактично визнала, що шанси побороти корупцію в нинішній Раді зведено до нуля

Ганна Герман

Ганна Герман

Ганна Герман
Ганна Герман Фото з відкритих джерел

З оригіналом тексту можна ознайомитись за посиланням.

Я приєдналася до панелі на тему боротьби з корупцією у рамках Саміту для демократії (Summit for Democracy) о 15:30, коли дискусія вже почалася. З того, що почула.

У панелі брали участь представники парламентів Косово, Іраку, Аргентини, Індонезії, Вірменії, Малаві. І України.

Усі артикулювали правильні речі, але назагал картина склалася не вельми приваблива. Корупція у цих державах попри всі зусилля не зникла. Хоча вони стали на демократичний шлях розвитку (так, принаймні, заявляється) і намагаються з нею боротися, результати наразі доволі скромні.

Більшість учасників панелі послуговувалися мовою дипломатії, що й не дивно, коли йдеться про таку делікатну, річ як корупція. Надто, коли про неї заходить мова на міжнародних майданчиках. Виключенням з цього правила став хіба парламентар з Індонезії Йоган Буді (Johan Budi). Він відверто визнав, що парламент його держави є частиною корумпованої системи. Депутат Верховної Ради України від фракції "Слуга народу" Анастасія Родіна на таке не зважилася. Ось про що вона сказала.

Парламент України зробив велику роботу в напрямку протидії корупції. Біли створені численні державні органи, покликані запобігати цьому явищу, яке загрожує національній безпеці. Україна у цьому сенсі має неоціненний досвід для країн, що розвиваються. В Україні майновий стан державних службовців перебуває під постійним моніторингом антикорупційних інституцій. Кінцеві бенефіціари бізнесових структур не мають жодного шансу не потрапити в їхнє поле зору, а отже, уникнути кримінальної відповідальності за ймовірні корупційні дії. Допомагають нам у цьому іноземці, які не мають жодних пов’язань з Україною. Верховна Рада готує антимонопольний та антитрастовий проекти законів. Корупція – це явище, характерне для усього світу, а не лише для країн, що розвиваються (тобто України). Тут важливо запровадити механізми відстежування руху фінансових потоків, блокування активів у разі, якщо у них виявиться корупційна складова, блокування віз тощо.

Спіч української депутатки від партії влади завершився тим, що гарантією перемоги демократії над корупцією у нашій державі стане… членство в НАТО. Цим вона і завершила свій виступ.

Тобто з корупцією у Верховній Раді буде покінчено, щойно ми опинимося в Північноатлантичному блоці. У такому разі, враховуючи заяви чинної влади про нереальність для нас у найближчій перспективі стати членом Альянсу, шанси побороти корупцію у нинішній Верховній Раді зводяться до нуля. Нічого нового.

Ганна Герман  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.