Топ пустель світу: Де шукати готелі з солі, рідкісні пейзажі та міражі

Від Антарктики до Болівії – куди варто їхати за новими враженнями

Топ-новина

Топ-новина

Пустеля Сахара
Пустеля Сахара Фото з відкритих джерел

У світі можна знайти чимало природних див. Це гори, водоспади та багато інших речей. Заради них мандрівники з усього світу вирушають в подорожі на тисячі кілометрів. Та чи думали ви, що звичайні пустелі теж можуть бути цікавими для туристів?

У них можна зустріти рідкісні види тварин і рослин, побачити міражі та просто насолодитися пейзажами піщаних дюн. Та й проведений там час краще допоможе зрозуміти планету. Тож, які пустелі світу існують та чому їх варто відвідати, читайте далі у нашому матеріалі.

Пустеля Сахара

Є найбільшою спекотною пустелею у світі. Займає площу 9 мільйонів км². Розташована у Північній Африці та охоплює одразу 10 країн: Алжир, Чад, Єгипет, Лівія, Мавританія, Малі, Нігер, Судан, Марокко і Туніс. Сахара простягається від Червоного моря до Атлантики. Вперше пустелю згадують ще в I столітті до нашої ери.

У ній можна побачити гірські виступи та кам’яні плато. Тут зустрічається 2800 видів рослин. В оазах навіть вирощують апельсини та лимони. Подекуди ростуть кактуси. У деяких районах водяться ще не одомашнені верблюди.

Не менш цікавими будуть газелі, тушканчики та багато видів змій. І саме в Сахарі щороку з’являються тисячі міражів. Якщо ви хочете дослідити пустелю без перешкод, то вибір буде лише між трьома країнами: Єгиптом, Тунісом і Марокко.

Аравійська пустеля

Розташована між долиною Нілу та Червоним морем. Її територія охоплює декілька держав: Саудівську Аравію, Ірак, Кувейт, Катар, Оман, Йемен і ОАЕ. В основі пустелі – кристалічні породи, які перекриті червоними нубійськими пісковиками та вапняками.

Тут розробляють поклади нафти, фосфоритів і олова. Флора та фауна пустелі – одна з найгірших на планеті. Причиною цього є місцеві екстремальні температури: від  +56°C вдень  до -12°C вночі. Рельєф складається переважно з ям, які утворюють пилові бурі та сильні вітри.

Новини за темою: Найдешевші країни для відпочинку: Куди їхати українцям, щоб відпочивати за безцінь

Аравійська пустеля
Аравійська пустеля Фото з відкритих джерел

Антарктична пустеля

Якщо ми говоримо про найбільшу пустелю на планеті Земля, то це Антарктична. Її площа – 14,2 млн км². Вона є найхолоднішим місцем планети. У зимові місяці стовпчик термометра опускається до -60...-70°C, а влітку підіймається до +30...+50°C. З-поміж флори тут трапляються мохи, лишайники та декілька видів водоростей.

Фауна теж не дуже багата. У Антарктичній пустелі можна побачити декілька видів ендемічних птахів. Також є пінгвіни. Води Антарктики багаті на планктон. Ним живляться риби, тюлені та кити. Час від часу зустрічаються косатки.

Австралійська пустеля

Найбільше Австралія відома Великою океанською дорогою. Безкраї пляжі, рифи та не лише – ось за чим їдуть мандрівники з усього світу сюди. Утім, майже половину континенту вкривають пустелі. Вони займають близько 3,8 млн км².

На цій території ви побачите близько двох тисяч видів рослин. Найцікавішою тут виступає фауна. Трапляються кенгуру, дикі австралійські собаки Динго, ему тощо. Є чимало рептилій, рідкісні змії та комахи.  

Пустеля Калахарі

Розташована у Південній Африці. Простягається на території декількох держав. Це Намібія, Ангола, Ботсвана, ПАР, Зімбабве. ЇЇ площа – 930 тис. км². Клімат тут переважно тропічний. На півночі зустрічаються савани з акаціями, молочайними та баобабами. Є два національні парки: Етоші та Калахарі-Гемсбок.

Флора пустелі надзвичайно різноманітна. Тут трапляються жирафи, зебри, леопарди, гепарди. Можна побачити варанів, чорних носорогів, сурикатів. З-поміж птахів водяться страуси, дрохви тощо.

Пустеля Калахарі у Південній Африці
Пустеля Калахарі у Південній Африці Фото з відкритих джерел

Пустеля Каракуми

Розташована у Середній Азії,  у межах Туркменістану. Має площу близько 350 тис. км². У ній є родовища сірки та природного газу. Тут течуть річки Мургаб й Теджен із гір Гіндукуш. На терені пустелі розташований газовий кратер Дерваза – саме його часто називають дверима в пекло.

Флора тут не дуже багата. Утім, тваринний світ представлений багатьма видами. Тут трапляються ящірки, змії, черепахи. Водяться азійські дикі віслюки та антилопи. Крім того, місцеві жителі розводять овець і верблюдів.

Пустеля Каракуми
Пустеля Каракуми Фото з відкритих джерел

Пустеля Такла-Макан

Розташована на заході Китаю. Є однією з найбільших піщаних пустель у світі. Її площа – понад 300 тис. км². Клімат тут помірний, але іноді випадає сніг. Велика частина території позбавлена рослинного покриву. Але подекуди зустрічаються тополі, верблюжі колючки та оливкові дерева.

Тварин теж небагато. Водяться тушканчики, зайці, антилопи. У долинах річки трапляються кабани. Для мандрівників особливо цікавими будуть оази та руїни стародавніх поселень.

Пустеля Такла-Макан на заході Китаю
Пустеля Такла-Макан на заході Китаю Фото з відкритих джерел

Пустеля Салар-де-Уюні

Розташована у Болівії. Це найбільший солончак у світі площею 10 582 км². Його можна знайти на висоті 3650 м в Андах. Поверхня солончаку переважно складається з гіпсу та галіту. Озеро тут існувало близько 40 тисяч років тому.

Сіль видобувають на цій території й сьогодні. Крім того, солончак Уюні відграє роль головного маршруту у велике плато Альтиплано. Туризм теж розвивається дуже швидкими темпами. Місцеві навіть будують готелі з соляних блоків. Однією з найвідоміших пам’яток Уюні є кладовище паровозів теж. Не менш цікавим є те, як пустеля віддзеркалює небо.

Новини за темою: Драконові дерева, річки із сакурами та зорі у воді: Топ локацій світу, де можна зробити унікальні фото

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про незвичні місця світу, в якому розповідається про Руку в пустелі Атакама, долину Гоблінів і японський острів Котів.

Також є матеріал про загадкові туристичні пам’ятки, де можна прочитати детальніше про двері в пекло у Туркменістані, острів Холланд і озеро Натрон.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.