Спокій Будди і могутність природи: Визначні місця Таїланду, які варто побачити на власні очі

Гід країною, який поєднує архітектуру міст, природу та не лише

Топ-новина

Топ-новина

Ват Фра Яй - Великий Будда в Паттайі
Ват Фра Яй - Великий Будда в Паттайі Фото з відкритих джерел

Ринки на плаву, ландшафтні парки на вершинах гір та сотні кілометрів пляжів. А ще десятки унікальних храмів і відомий масаж. Саме такі уявлення мають більшість пересічних туристів про Таїланд.

І воно не дивно, адже це правда. Утім, у цій країні місць наскільки багато, що всього за раз не перелічити. Сьогодні до вашої уваги ми пропонуємо кращі міста та пам’ятки Таїланду. Куди їхати й що обов’язково варто знайти в цій країні, читайте далі у нашому матеріалі.

Найпопулярніші міста та острови для відпочинку

Бангкок. Це столиця Таїланду. Є найбільшим містом. Розташоване на річці Чаопхрая. Крім того, воно є одним із найбільших міст у світі – за розмірами посідає 22 місце. Бангкок – важливий фінансовий та економічний центр. Та і для туристів у ньому пам’яток вдосталь. Досить відомими є Парк Лімпіні XX століття, старовинні храми та музеї. Не забувайте і про відомі канали Бангкоку – ними можна подорожувати на унікальних човнах.

Ціна авіа: від 7423 грн із Києва.

Місто Бангкок - столиця Таїланду
Місто Бангкок - столиця Таїланду Фото з відкритих джерел

Паттая. Це курортне місто на східному березі Сіамської затоки. Розташоване за 165 км від Бангкока у провінції Чонбурі. Сюди приїжджають за нічним життям: ресторанами, клубами, дискотеками. Є різноманітні прогулянки на морських скутерах, а також дайвінг. Не можна забувати й про пляжі. А найвідомішою пам’яткою та символом міста є Ват Фра Яй – Великий Будда. Це 18-метрова золота статуя на вершині гори.

Авіа: від 10 000 грн зі столиці.

Самуї. Є островом у Сіамській затоці. Належить до провінції Сураттхані. Туризм тут розвивається ще з 1970-х років. Сьогодні це другий за популярністю острів Таїланду. Щороку приваблює дайверів можливістю подивитися на коралові рифи та унікальних риб. Не менш цікавими є й пляжі. До вашої уваги декілька найкращих:

  • Бопхут – 3 кілометри, уздовж усієї берегової лінії є кафе, ресторани та бари.

Пляж Бопхут у Таїланді
Пляж Бопхут у Таїланді Фото з відкритих джерел

  • Менам – 4 км, саме тут збудували перші готелі острова, є два причали.

Пляж Менам
Пляж Менам The Koh Samui Guide

  • Чавенг – найкращий варіант, якщо ви хочете побачити мальовничі бухти й кришталево чисту воду з прозорим піском.

Авіа: від 10 752 грн з Києва.

Новини за темою: Хвилі, сонце та океан: Кращі пляжі Каліфорнії, де можна відпочити як у кінофільмах

Які пам’ятки обов’язково варто побачити в країні

Ват Пхо. Також відомий як Храм Лежачого Будди. Розташований у центрі Бангкоку. Відомий тим, що саме тут зародилося мистецтво тайського масажу. Заснований у XII столітті. Є найстарішим храмом у місті. У 1782 році генерал Чакрі тут заснував нову королівську династію, яка правила Таїландом. Її правителі поступово удосконалювали пам’ятку.

Туристи зможуть побачити статую Будди в очікуванні нірвани. Вона має довжину 46 м і висоту 15 метрів. Її ступні вкривають 108 перламутрових орнаментів – саме вони допомагають передати індивідуальні риси статуї. Є галерея з 400-ма статуями Будди. А роль стражів виконують скульптури бородатих створінь у капелюхах, які були привезені з Китаю в ХІХ ст. Поруч також є бібліотека з китайською мозаїкою.

Храм Лежачого Будди
Храм Лежачого Будди Фото з відкритих джерел

Великий палац. Це комплекс будівель у Бангкоку. Він служив резиденцією королів Таїланду ще з XVIII століття. Будівництво палацу почалося в 1782 році. Це сталося за часів правління короля Рами I, коли він перемістив столицю в Бангкок. Споруду постійно добудовували. Згодом з’явилося чимало інших – різного призначення. Сьогодні тут королі більше не проживають.

Великий палац у місті Бангкок
Великий палац у місті Бангкок Фото з відкритих джерел

Ват Пхра Кео. Також відомий як Храм Смарагдового Будди. Це визначна пам’ятка Бангкоку. Використовувався для потреб королівської династії. Увійти сюди можна лише в довгих штанах – навіть у спекотну погоду. На території є статуї, ступа, бібліотека. У центрі святині – фігура Смарагдового Будди. Створена із цільного мінералу жадеїта. У кожну пору року виглядає по-різному. Вперше згадується ще в 1434 році.

Аюттхая. Це місто та столиця однойменної провінції. Розташоване за 100 км від Бангкоку. Засноване 1350 року правителем Раматхібоді І. Цей король знайшов острів, оточений рисовими полями та річками з виходом до моря. На ньому заснував нову столицю. До 1700 року в ній проживало до мільйона людей. Певний час це було найбільшим місто на Землі.

Потім воно було зруйноване бірманською армією. Сотні туристів приїжджають сюди щороку, щоб поглянути на історичну частину міста – Аютію. У 1991 році її проголосили об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. Парк має чимало статуй Будди та інших храмових споруд. Деякі з них уже охопили коріння дерев. Територія тут досить велика, а тому туристам пропонують орендувати велосипеди.

Історичний парк Аюттхая в Таїланді
Історичний парк Аюттхая в Таїланді Фото з відкритих джерел

Ват Ронг Кхун. Для туристів більше відомий як Білий Храм. Його творцем є тайський художник Чалермчаю Косітпіпат. Це єдиний  у всьому Таїланді абсолютно білий храм. Його збудували із сотень тисяч дзеркальних шматочків скла. Святиня у собі поєднує суміш традиційного буддистського мистецтва із сучасним дизайном. Навколо комплексу є скульптури демонів, черепів та інші химерні об’єкти. Цей храм є символом Таїланду та національною гордістю.

Інтханон. Є горою та національним парком. Водночас це найвища точка Таїланду в провінції Чіангмай. З точки зору геології, це верхня еродовано частина гранітного батоліту. Висота над рівнем моря – 2559 м. На схилах гори збудовано декілька храмів. Тут є чимало водоспадів і джунглів. Туристи сюди приїжджають, щоб побачити Пагоди Короля та Королеви та прогулятися ландшафтними садами.

Новини за темою: Топ оглядових майданчиків світу: Де можна "прогулятися небом" та отримати гострі відчуття

Нонг Нуч. Це 2,4 кв. км ботанічних садів і місцевих визначних пам’яток. Вони розташовані на 163-му кілометрі в провінції Чонбурі. Тут можна побачити орхідеї, кактуси тощо. Є навіть невеликий парк, який назвали на честь англійського мегаліта Стоунхендж.

Плавучий ринок. Це достатньо нова туристична пам’ятка Паттаї. Він є достатнім новим – з’явився лише декілька років тому. Схожий на типовий торговий центр із фуд-кортами, магазинами тощо. Утім, усе це розташоване на воді.

Плавучий ринок в Таїланді
Плавучий ринок в Таїланді Фото з відкритих джерел

Ват Чалонг. Є одним із десятків храмів міста Пхукет. Розташований у південній частині острова в тамбоні Чалонг. Уперше згадується на письму в 1837 році – під час перебудови. Сьогодні є основним місцем паломництва тайців на острів.

Старе місто Пхукет-Тауна. Це один із районів міста. У ньому ви не побачите барів, кафе чи ресторанів. Тут досі панує атмосфера ХІХ-XX століття. Більшість архітектури датується сами цим періодом. У Старому місті живуть нащадки китайців, які заселяли Пхукет під час розвитку промисловості регіону. Більшу частину споруд намагаються підтримувати у первісному вигляді.

Національний парк Као Пра Тео. Розташований у Пхукеті, в північно-східній частині міста. Найбільше відомий своїми водоспадами – Банг Пе, Кату та Тон Сай. Природа в деяких місцях виглядає так, як і століття тому. Працівники парку докладають чималих зусиль, щоб зберегти первинні ліси та види дерев, що зникають. Туристи зможуть побачити чорно-помаранчевих білок, лемурів і яскравих тропічних птахів.

Новини за темою: Гігантські черепахи, дракони та пляжі: Топ національних парків світу, які варто відвідати

Національний парк Као Пра Тео
Національний парк Као Пра Тео Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про кращі місця для дайвінгу у світі, в якому розповідається про Рифт Сільтра з унікальними природними явищами та підводну систему печер у Мексиці.

Також є матеріал про гори Азії, де можна прочитати про вартість підйому на Еверест та варіанти інших небезпечних сходжень.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.