Різдвяна історія жахів: Моторошні історії про Новий рік і Різдво

Топ-новина

Топ-новина

Різдво
Існує чимало книг-трилерів про Різдво Фото з відкритих джерел

Книги іноді бувають навіть страшнішими за фільми жахів

Новий рік та Різдво, безумовно, є веселими та радісними святами, проте вони мають у собі трохи магічного, щось непізнане і незбагненне. Іноді це відчуття нерукотворного дива, а іноді – ніби присутність чогось потойбічного, духів, привидів, голосів. Саме цю атмосферу часто "ловлять" письменники, пишучи романи та оповідання, де так чи інакше фігурує зима, Різдво або період напередодні свят, коли може статися що завгодно.

Далі розповідаємо про кілька найцікавіших книг про Різдво, від яких кров холоне у жилах. Наша підбірка не є переліком книг лише про Різдво, але їх точно можна прочитати напередодні новорічної ночі та Святвечора.

"Вій" Миколи Гоголя. Це – відома багатьом містична повість російського письменника Миколи Гоголя про "щось" потойбічне у житті звичайної людини. Ця книга – класичний приклад різдвяного хорору. Тут маємо і ритуал, і неймовірне та незрозуміле перевтілення, і жах, і боротьбу зі злом і зрештою, як у серйозних трилерах, – перемогу цього самого зла.

Вій
Кадр із радянського фільму "Вій" 1967 року Кадр з фільму

На перший погляд, повість розповідає про чоловіка, якому довелося зустрітися з нечистою силою. Але деталі та атмосферність книги змушують читача раз у раз здригатися. Гоголь написав цю книгу, як і більшість своїх творів, за мотивами моторошних народних легенд.

"Вій" – це давньослов’янська демонічна істота, з якою пов'язаний сюжет повісті. Три студенти київської бурси заблукали у темряві і ночували на незнайомому хуторі. Їх залишила на ніч стара жінка, яка виявилася відьмою і вирішила налякати одного зі студентів – Хому Брута.

На ранок чари розвіялися, а студенти повернулися додому у Київ. За кілька днів Хома отримує наказ від ректора бурси — читати молитви над дочкою багатого сотника. Хома боїться і намагається відмовитися, але його замикають на ніч у церкві разом з померлою, аби той справив по ній молитви. Хома дивиться на дівчину і розуміє, що вона і є тією відьмою, яку він бачив на нещодавній ночівлі... 

Новини за темою: Злий Дід Мороз, павутиння на ялинці і зимове сонцестояння: Топ неймовірних новорічно-різдвяних легенд

"Ніч перед Різдвом" Миколи Гоголя. Повість розповідає про події, що трапилися напередодні Різдва з ковалем Вакулою, його коханою дівчиною Оксаною та багатьма іншими дійовими особами. Вакула любить Оксану, але вона обіцяє вийти за нього заміж, лише якщо він подарує їй черевички, що їх носила сама імператриця Катерина.

Різдво
Кадр з фільму "Ніч перед Різдвом" 1961 року Фото з відкритих джерел

Серед персонажів маємо відьму на мітлі, яка літає по небу і збирає у рукава зірки, і чорта, що ховає у кишеню місяць. Після низки кумедних подій чорт опиняється у мішку, який бере Вакула, що йде до Оксани. Вона знову каже, що вийде за нього, лише якщо отримає царицині черевички.

Вакула похнюплений і не знає, що робити. Цієї миті чорт вискакує з мішка, сідає на шию коваля, обіцяючи йому Оксану. Але Вакула схоплює чорта за хвіст і, погрожуючи його перехрестити, велить бісові везти його в Петербург, до цариці за черевичками.

У Петербурзі Вакулі вдається вмовити царицю подарувати черевички – переможцем він повертається до села, де на нього чекає Оксана, готова вийти заміж і без подарунку.

"Кладовище домашніх тварин" Стівена Кінга. Це – роман у жанрі готичної літератури, що розповідає про родину Рейчел і Луїса та їхніх двох дітей. Вони переїжджають до міста Ладлоу. Там сусідські діти влаштовують щось на кшталт поховання домашніх улюбленців. Раптом Луїс бачить привид свого померлого пацієнта, котрий попереджає його – не варто ходити до лісу за кладовищем домашніх тварин, але він порушує заборону.

Різдво

Кадр з фільму "Кладовище домашніх тварин" 2019 року

Фото з відкритих джерел

Рейчел з дітьми їде до батьків, того ж дня домашнього улюбленця кота Черча збиває вантажівка. Луїс ховає кота трохи далі від кладовища домашніх тварин, і наступного дня кіт оживає та повертається додому, але дещо іншим – більш жорстоким та різким.

За кілька днів вантажівка збиває маленького сина Луїса, і він вирішує воскресити дитину в такий самий спосіб…

Новини за темою: Кіносвята на порозі: Топ найкращих фільмів всіх часів про Новий рік і Різдво

"Різдвяна пісня в прозі" Чарльза Діккенса. Це, звісно, не історія жахів, але злякатися все ж можна.

Різдво
Кадр з анімаційного фільму "Різдвяна історія" Фото з відкритих джерел

Це – розповідь-притча про переродження скупого і жорсткого Скруджа на порядну добру людину. За сюжетом фантастичні образи різдвяних Духів з’являються перед Скруджем і змушують його змінитися. Йому доведеться здійснити нічну мандрівку разом з Духами і побачити на власні очі, яким є світ і люди у ньому.  

"Чарлі і шоколадна фабрика" Роальда Даля. Як і однойменний фільм, це не історія жахів, хоча моторошного тут досить багато.

Різдво
Кадр з фільму "Чарлі і шоколадна фабрика" Фото з відкритих джерел

Хлопчик з бідної родини Чарлі Бакет напередодні Різдва випадково отримує можливість зазирнути всередину таємничої шоколадної фабрики, що знаходиться у місті. Ба більше – йому випаде нагода познайомитися із загадковим і ексцентричним власником фабрики Віллі Вонкою. Здавалося б – казка. Але ні: протягом мандрівки на Чарлі та читачів чекатимуть зловісні задуми Вонки та їхнє вправне втілення.  

"Сяйво" Стівена Кінга. Роман у жанрах психологічного жаху та готичної літератури розповідає про колишнього викладача Джека Торренса, який влаштовується доглядачем і переїжджає з родиною на зиму до гірського готелю "Оверлук". Джек – алкоголік у "зав'язці", який раптом починає відчувати вплив готелю і привидів, що там живуть.

Різдво
Славнозвісна сцена з фільму "Сяйво" Стенлі Кубрика Фото з відкритих джерел

Ми дізнаємося, що син Джека Денні — хлопчик із надздібністю, так званим сяйвом. Це дозволяє йому читати думки, бачити та чути привидів і розмовляти зі схожими власниками сяйва за допомогою сили думок. Працівник готелю попереджає Денні не заходити до номера №217.

Зрештою родина Торренсів залишається сама у цілому готелі, і тут починають відбуватися дивні речі: оживають пожежний шланг та кущі. А одного дня Денні заходить до номера 217 і бачить привид жінки у ванні.

Справжній господар готелю бере контроль над розумом Джека, який розбиває радіо, псує снігохід і починає відчувати непереборне бажання вбити свою родину. Після кількох невдалих спроб зробити це Джек гине, а його дружину та Денні рятують.

Новини за темою: Топ подарунків на святого Миколая і Новий рік: Що незвичайного подарувати дітям, другій половинці, колегам та друзям

"Країна Різдва" Джо Гілла (син Стівена Кінга). За сюжетом, маленька Вікторія МакКвін з дитинства вміє знаходити загублені речі, де б вони не знаходилися. Справа у тім, що вона має "чарівного" велосипеда – їй варто лише сісти на нього і вирушити по уявному мосту за зниклою річчю.

Різдво
Ілюстрація до книги "Країна Різдва" livelib.ru

У 13 років Вікі сильно свариться з мамою і тікає з дому на велосипеді, щиро бажаючи потрапити у неприємності. Вона знайомиться з Чарльзом Менксом, маніяком, котрий викрадає дітей з реального світу у свою уяву – країну Різдва, де вони перероджуються на щось жахливе…  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.