10 найстрашніших і наймістичніших місць Землі: Де знайти міста-привиди, ліси демонів і вежі диявола

Подорожуємо незвичайними локаціями планети

Топ-новина

Топ-новина

Мачу-Пікчу - колишнє місто інків у Перу
Мачу-Пікчу - колишнє місто інків у Перу Фото з відкритих джерел


Туризм – це не завжди про лише позитивні емоції. Деякі мандрівники хочуть гострих вражень. А іноді навіть моторошних. На планеті Земля таких місць вистачає. Вони оповиті загадковістю та можуть викликати лише питання чи страх.

Це покинуті міста-привиди, з яких не можна брати жодних сувенірів або містичні природні утворення. Які загадкові пам’ятки світу варто побачити хоча б раз у житті, читайте далі у нашому матеріалі.

Вежа Диявола

Розташована на території штату Вайомінг, США. Постає перед туристами у формі кам’яного утворення висотою 1556 метрів над рівнем моря. Є найстарішим "національним монументом" країни. Цей статус вежі надав президент Теодор Рузвельт 24 вересня 1906 року. Утворена вона з магматичного розплаву, що піднявся з глибин Землі та застиг у вигляді шестигранних колон. Вік цієї пам’ятки природу оцінюють в близько 195-225 мільйонів років. Навколо неї існує чимало легенд.

Одна з таких розповідає про групу молодих дівчат. Вони вийшли погратися, але були помічені велетенськими ведмедями. Намагаючись врятуватись від тварин, дівчата стали на скелю та почали молитися. Великий Дух почув їх. Після цього скеля піднялася ближче до неба. Також ходили чутки і про демона, який жив на вершині та викликав грім за допомогою барабанів. Сьогодні Вежа Диявола часто з’являється у фільмах про прибульців. А деякі люди справді вірять, що вона поєднує наш світ із позаземним.

Новини за темою: Туризм незвичайними місцями: Де побачити пам’ятники виделці, пальцю та акулам

Вежа Диявола у США
Вежа Диявола у США Фото з відкритих джерел

Острів Пасхи

Це вулканічний острів у південній частині Тихого океану. Територіально належить до Чилі. Вважається найвіддаленішим островом у світі. Був відкритий голландським мандрівником Якобом Ротгевеном у 1722 році. Місце найбільше славиться таємничими кам’яними статуями – моаї. Вони створені зі спресованого вулканічного попелу. За повір’ями тамтешніх жителів, у них міститься надприродна сила предків першого короля острова Пасхи – Хоту Мату’а.

У світі багато часу не могли зрозуміти як величезні камені пересували раніше. Саме це питання детально вивчав норвезький археолог Тур Хеєрдал. Сьогодні на острові туристи можуть відвідати Національний парк Рапа-Нуї, який став об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО у 1995 році.

Острів Пасхи
Острів Пасхи Фото з відкритих джерел

Гора Брокен

Розташована у землі Саксонія-Ангальт. Є найвищою точкою гірського масиву Гарц. Висота тут – 1141 м. За легендою, саме тут у ніч з 30 квітня на 1 травня збираються відьми з усього світу, щоб відсвяткувати Вальпургієву ніч. Ця подія знайшла відображення у трагедії німецького письменника Вольфганга Ґете "Фауст". Він підіймався сюди тричі за своє життя.

А ще на горі час від часу можна побачити брокенського привида. Насправді ж це лише оптичний ефект. Над головою людини починає світитися особливе променисте коло. Явище вперше описав німецький фізик Іоанн Зільбершлаг у 1780 році.

Гора Брокен у Німеччині
Гора Брокен у Німеччині Фото з відкритих джерел

Криниця Тора

Розташована в штаті Орегон, США. Вона має чимало назв. Водночас вважається надзвичайно таємничим об'єктом – досі ніхто не знає справжню глибину цього утворення. Криниця схожа на звичайний кам'яний берег, який омивається водами Тихого океану. Під час приливу вона перетворюється на справжній фонтан.

З'являються струмені, що сягають висотою понад 6 метрів. Потім вони раптово зникають. Це явище вказує на незвичайний рельєф. Водночас деякі вказують на таємничість. Вчені вважають, що в цій криниці є розгалужена система печер і ущелин. Та точно дізнатись поки що нікому не вдалось – занурення занадто небезпечні.

Криниця Тора у США
Криниця Тора у США Фото з відкритих джерел

Аокіґахара

Це ліс біля підніжжя гори Фудзі на японському острові Хонсю. Він є досить цікавим власним рельєфом. Тут ви побачите чимало скелястих печер. А густі дерева та кущі створять надзвичайну тишу. Це надзвичайно містична пам'ятка Японії. Її часто називають Лісом самовбивць.

Спочатку це місце вважали осередком демонів і примар. Його пов'язували з японською міфологією. Легенди про різноманітні створіння датуються ще добою Середньовіччя. Сьогодні Аокіґахара вважається другим найпопулярнішим місцем для тих, хто хоче вкоротити собі віку. Густі хащі та легенди роблять ліс моторошною локацією.

Новини за темою: Японія, про яку варто знати: Топ традицій країни - від сну під час праці до вітань у формі криків

Аокіґахара - японський ліс
Аокіґахара - японський ліс Фото з відкритих джерел

Геогліфи Наски

Це набір геогліфів. Вони розташовані на посушливому плато Наска в пустелі Сечура. Цей район у Перу більше відомий як Пампас-де-Хумана. Тут можна побачити сотні фігур. Це мавпи, риби, ящірки, павуки та колібір. І деякі з них малювати було досить важко.

Дехто вважає, що цю пам'ятку створили представники культури Наска. Інші вказують на цивілізацію інків. Навіть сьогодні ніхто не знає достеменно, хто та навіщо створив ці малюнки.

Геогліфи Наски
Геогліфи Наски Фото з відкритих джерел

Мачу-Пікчу

Більше відоме як "місто в небесах". Розташоване в Андах на висоті 2400 метрів. Його можна знайти на вершині гірського хребта над долиною річки Урубамби в Перу. Колись тут жили інки. Місто символізує їхню імперію. Вважається, що його створили у 1440 році. Проіснувало до 1532 р. – часу, коли на територію потрапили іспанці.

Історики припускають, що більшість жителів залишили власні домівки та пішки шукати кращого життя в долинах. Водночас легенди вказують на те, що чимало людей принесли в жертву, щоб зберегти імперію.

Мачу-Пікчу
Мачу-Пікчу Фото з відкритих джерел

Боді

Місто розташоване в США. Його можна знайти в західній частині, на схід від Сан-Франциско у каліфорнійському окрузі Моно. Колись воно мало десятки тисяч жителів і процвітало. Тут раніше видобували золото. Та у ХХ століття воно поступово почало занепадати.

Ціни на дорогінні метали знизилися. А чисельність населення скоротилася в десять разів. У 1917 році розібрали залізничку гілку. Сьогодні Боді вважається притулком для примар. Також тут створили історичний парк. І сувеніри звідси зазвичай не беруть. За повір'ями, того, хто покладе в кишеню хоча б один камінчик, будуть переслідувати нещастя.

Місто-привид Боді у Північній Америці
Місто-привид Боді у Північній Америці Фото з відкритих джерел

Беліц-Хайльштеттен

Таку назву має комплекс будівель неподалік Берліна. Спочатку тут збудували лікарню для хворих на туберкульоз. У 1916 році в ній лікував свої рани Адольф Гітлер – уже в цей час на цьому місці був військовий шпиталь. Нині комплекс стоїть пусткою.

Про Беліц-Хайльштеттен зараз існує чимало жахливих історій. Розповідають, що там чутно дивні звуки. А в стінах досі знаходять листи військових. Скоріше за все, це лише вигадки.

Беліц-Хайльштеттен у Німеччині
Беліц-Хайльштеттен у Німеччині Фото з відкритих джерел

Острів покинутих ляльок

Розташований у Месиці. Знайти його можна близько за 18 кілометрів від центру Мехіко. Усі дерева тут увінчані надзвичайно моторошними ляльками. Їх сюди приніс один мексиканець. Він став свідком того, як дівчина потонула. Від неї залишилася лише лялька. Щоб заспокоїти її душу, чоловік став відлюдником і почав збирати іграшки. Розвішував він їх у лісі.

Мексиканський острів ляльок
Мексиканський острів ляльок Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про найзагадковіші місця України, в якому розповідається про Підгорецький замок, в якому начебто мешкає привид та інші містичні місця.

Також є матеріал про Одеську область, де можна прочитати про палац людини-вовка та інші цікаві пам’ятки регіону.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.