В Угорщині планують посилити контроль за театрами

Угорщина
Угорщина

Мер угорської столиці заявив, що постанова є кроком "у дуже поганому напрямку", і додав, що вона порушує автономію водночас мистецтва й місцевої влади

Уряд Угорщини розробив постанову, яка передбачає створення органу контролю за театрами країни. Спілка театрів виступила проти.

Про це повідомляє Reuters, у розпорядженні якого опинився проєкт урядової постанови.

Згідно з нею, створять новий орган — Національну раду з питань культури, яку очолюватиме профільний міністр. Ця рада відповідатиме за "визначення пріоритетів і напрямків, яких дотримуватиметься угорська культура".

Крім того, міністр впливатиме на призначення й звільнення директорів театрів, які частково фінансуються з державних коштів.

"Для діяльності, що підпадає під дію закону, активний захист інтересів добробут нації є основоположною вимогою",  йдеться в тексті постанови.

Речник уряду Угорщини підтвердив Reuters, що влада справді розглядає варіанти посилення контролю над діяльністю театрів, які вона частково фінансує. При цьому він послався на нещодавній випадок сексуальних домагань в одному з театрів Будапешта.

Мер угорської столиці Гергей Корачонь (Karácsony Gergely) заявив, що постанова є кроком "у дуже поганому напрямку", і додав, що вона "порушує автономію водночас мистецтва й місцевої влади шляхом передання свободи творчості політично призначеним особам".

Нагадаємо, у Туркменістані знову дозволили ставити оперу та балет.