Новини » Світ Читать эту новость на русском

Ситуація в Казахстані: Сьогодні стартувала позачергова сесія Ради колективної безпеки ОДКБ

Країни-члени ОДКБ
Вікіпедія

До сесії приєдналися президент РФ Володимир Путін, генсекретар ОДКБ Станіслав Зась, глава Кабміну Киргизії Акилбек Жапаров і Олександр Лукашенко

Сьогодні, 10 січня, стартувала позачергова сесія Ради колективної безпеки ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку), зібрана з ініціативи Казахстану. Про це повідомляє "РИА Новости".

Як відомо, раніше намір брати участь у сесії підтвердили Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія і Таджикистан.

Як зазначають у пресслужбі Кремля, до сесії приєднався президент Росії Володимир Путін. Також на засіданні присутній генеральний секретар ОДКБ Станіслав Зась. Киргизьку сторону представляє глава Кабміну Акилбек Жапаров. За інформацією Telegram-канал "Пул першого", до переговорів приєднався і Олександр Лукашенко.

Своєю чергою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підкреслив, що потенціал ОДКБ потрібно зміцнювати, і запропонував підвищити оперативність реагування на кризові ситуації.

До слова, в даний момент у Казахстані перебуває 2030 осіб і 250 одиниць техніки від ОДКБ.

Крім того, під час переговорів глава країни офіційно заявив, що протести в Казахстані влаштовували з метою державного перевороту.

"Терористи використовували мирні протести як привід. Вони намагалися захопити Алмати для того, щоб відкрити шлях до захоплення півдня країни, а надалі і всього Казахстану. У слідства є докази участі іноземних терористів у заворушеннях", - розповів Токаєв.

Новини за темою: У Казахстані, за даними силовиків, затримали майже 8 тисяч учасників протестів

Нагадаємо, раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ініціював проведення найближчим часом засідання Ради колективної безпеки ОДКБ у форматі відеоконференції.

Лідери країн Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) під час конференції обговорять ситуацію в Казахстані.