Серед травмованих та затриманих у Казахстані українців немає, - МЗС України

МЗС України

МЗС України

Фото з відкритих джерел

Безпекова ситуація у Казахстані поступово стабілізується

Близько 150 громадян звернулися до українського посольства по допомогу в поверненні на батьківщину. Водночас у зв'язку із поступовою стабілізацією безпекової ситуації частина співвітчизників повідомляє про зміни своїх планів і вирішує залишатися на території Казахстану. Про це у Фейсбук повідомив прессекретар МЗС України Олег Ніколенко.

"Міжнародне авіасполучення із Нур-Султаном повністю відновлене, за винятком деяких рейсів європейських авіакомпаній. На 13 і 16 січня заплановані регулярні рейси до Києва, якими можуть скористатися наші громадяни. Відновлюється також транспортне сполучення, зокрема залізничне, між великими казахстанськими містами", – повідомив Олег Ніколенко.

За його словами, українське посольство домовилося із казахстанською залізницею про можливість придбання групових квитків для громадян України, які висловлять бажання прибути до Нур-Султана для подальшого вильоту до Києва.

Дипломати також домовилися з авіакомпанією Air Astana про можливість безкоштовного перебронювання квитків на скасовані рейси з Алмати на нові рейси із Нур-Султана. МЗС рекомендує українцям, які мають бажання скористатися цією опцією, завчасно перевіряти наявність місць і дати рейсів із Нур-Султана.

Своєю чергою, за інформацією казахстанської сторони, міжнародний аеропорт Астани також готовий до відновлення повноцінної роботи. Про точний час відкриття аеропорту буде повідомлено додатково.

"Українців немає серед постраждалих або затриманих під час останніх подій в Казахстані. Посольство України підтримує регулярний зв'язок із громадянами, буде продовжувати надавати їм консульську допомогу та інформувати про можливі шляхи виїзду з країни", – зазначив прессекретар Міністерства закордонних справ України.

Новини за темою: Майже 10 тисяч осіб затримали в результаті протестів у Казахстані

Нагадаємо, днями речник МЗС Олег Ніколенко повідомив, що Міністерство закордонних справ України уважно стежить за розвитком подій у Казахстані, а посольство готове у цілодобовому режимі допомагати українцям, які на цей час залишаються в країні.

Станом на 6 січня до посольства по допомогу звернулися 43 громадянина України