РФ заявила про готовність відновити переговори з Україною в "нормандському форматі"

У Німеччині домовилися про підготовку до
Фото з відкритих джерел

Сьогодні зустрілися представники лише трьох країн формату

Росія готова провести наступні перемовини з Україною щодо Донбасу у "нормандському форматі", а не окремо з представниками Франції та Німеччини. Про це заявив заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак, передає "РИА Новости".

Перемовини сьогодні, 6 січня, відбувалися між Козаком та зовнішньополітичними радниками Німеччини і Франції без участі України й тривали 4,5 години.

"Обговорили цілу низку практичних кроків щодо реалізації Мінських угод, домовилися про плани щодо подальших контактів, у тому числі за участю вже українського керівництва для того, щоб у найкоротший термін завершити конфлікт", - висловився російський чиновник.

За його словами, новий уряд Німеччини та французька сторона підтвердили прихильність до Мінських угод як безальтернативних для вирішення конфлікту на Донбасі. Також Козак додав, що створення інших, паралельних форматів перемовин, не обговорюється.

Також Німеччина, Франція та Росія обговорили можливість організації зустрічі міністрів закордонних справ у "нормандському форматі".

Новини за темою: "Нормандський формат": У МЗС Росії допускають участь США

Раніше повідомлялося, що в Росії розпочалася зустріч щодо Донбасу на рівні політичних радників лідерів "нормандської четвірки". На неї не запрошували представника від України, голову Офісу президента Андрія Єрмака.

Перед цим Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником канцлера Німеччини із зовнішньої політики Єнсом Плетнером і дипломатичним радником президента Франції Емманюелем Бонном.