Новини » Світ Читать эту новость на русском

Переговори президентів США та РФ: В Білому домі назвали питання, які будуть порушені

Байден і Путін
Джо Байден і Володимир Путін ТАСС

Серед тем - стягування військ РФ до кордону з Україною

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден під час розмови з російським колегою Володимиром Путіним збирається обговорити питання стягування військ РФ до кордону з Україною, ядерну програму, кіберпростір та інші. Про це йдеться у заяві Білого дому.

"Президент Байден, очевидно, висловить наше занепокоєння нарощуванням російських військових засобів та планами щодо України.

Сполучені Штати не прагнуть конфлікту. Ми можемо працювати разом над такими питаннями, як стратегічна стабільність та контроль над озброєннями. Але коли це необхідно, Сполучені Штати мають та продовжуватимуть забезпечувати значущі наслідки за шкідливі та дестабілізуючі дії РФ", - зазначається у документі.

Також в адміністрації Байдена наголосили, що коли мова йде про Україну, країна чітко висловила свою глибоку стурбованість доказами того, що Росія підкріплює свої наміри щодо значних конфліктних дій проти України.

Під час розмови з Путіним Байден також порушуватиме інші важливі питання, зокрема про стратегічну стабільність, кіберпростір та ядерну програму Ірану.

Новини за темою: Стала відома програма відеопереговорів Джо Байдена і Володимира Путіна

Нагадаємо, сьогодні, 7 грудня, о 17:00 (за київським часом) президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден проведуть переговори по відеозв'язку. Після бесіди, о 21:00, відбудеться брифінг прессекретаря Білого дому Джен Псакі за підсумками переговорів двох глав держав.

Крім того, в Офісі президента України повідомили, що після телефонної розмови з російським колегою Байден зідзвониться з Володимиром Зеленським.