Фінляндія поки не планує вступу до НАТО

Фінляндія
Фото з відкритих джерел

За словами очільника відомства, дане питання поки не обговорюється

На сьогодні Фінляндія не планує ставати країною-учасницею Північноатлантичного альянсу (НАТО). Про це повідомив Reuters.

"Фінляндія не обговорює з НАТО вступ, і у Фінляндії немає такого проєкту в майбутньому... Політика безпеки Фінляндії залишається незмінною", - заявив міністр закордонних справ країни Пекка Хаавісто журналістам на телеконференції після зустрічі глав МЗС Європейського союзу у французькому Бресті.

Новини за темою: У США заявили, що Україні та Грузії потрібен "певний час", щоб вступити до НАТО

Нагадаємо, що 13 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Фінляндія і Швеція можуть розраховувати на швидкий вступ до НАТО в разі подання заявки на членство.

"Звичайно, у багатьох аспектах Фінляндія та Швеція дуже близькі до НАТО. У цьому контексті цей процес може пройти дуже швидко, якщо вони вирішать подати заявку", - уточнив він.

За словами Столтенберга, Фінляндія та Швеція є близькими партнерами Альянсу, оскільки НАТО та ці країни ведуть спільні навчання та тренування. Також генсек НАТО зауважив, що Фінляндія та Швеція відповідають багатьом стандартам Альянсу, а Гельсінкі та Стокгольм мають у своєму розпорядженні інститути у сфері оборони та безпеки, які дуже добре функціонують.