Загородній: Опозиція і громадянське суспільство мають всі підстави говорити про узурпацію влади Зеленським

Юрій Загородній
Народний депутата від "Опозиційної платформи ‒ За життя" Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

За його словами, все це вже призвело до того, що Україна з парламентсько-президентської республіки де-факто перетворилася на президентську республіку

Сьогодні вже можна констатувати, що в Україні встановлена диктатура правлячого режиму, а президент країни Володимир Зеленський узурпував владу. Така думка висловив народний депутат України, член фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Загородній, виступаючи з трибуни Верховної Ради.

"Дуже скоро Володимир Зеленський відзначатиме екватор свого президентства, а точніше ‒ екватор свого одноосібного правління. Сьогодні опозиція і громадянське суспільство мають всі підстави говорити про узурпацію влади президентом Зеленським. Адже у нього 100% свій генпрокурор, свій голова СБУ, очолювана колишнім ветеринаром Рада національної безпеки і оборони, ручна монобільшість, керований з Офісу президента уряд", ‒ зазначив Загородній.

За його словами, все це вже призвело до того, що Україна з парламентсько-президентської республіки де-факто перетворилася на президентську республіку.

"Дії Зеленського, який неконституційним способом розширив повноваження РНБО, створивши з координаційного органу репресивно-каральну машину, що загрожує парламентаризму і незалежності судової системи України, підривають конституційний лад", - заявив політик.

Юрій Загородній нагадав, що за роки правління Зеленського в країні підвищилися ціни і тарифи. Що ж стосується доходів, то істотно зросли лише стан найближчого оточення глави держави і заробітні плати правоохоронців.

"Після завершення епохи, оголошеної "епохою бідності", настала "епоха бідності". Тому не дивно, що майже дві третини українців впевнені ‒ країна розвивається в неправильному напрямку. Такої думки дотримуються 72,8% громадян України", - вказав нардеп, нагадавши, що ще на початку каденції чинного президента 57% громадян заявляли, що країна розвивається в правильному напрямку.

"Володимире Олександровичу, у своїй передвиборчій програмі ви годували народ казками про країну своєї мрії. При цьому ви побудували країну, де кровопролиття на Донбасі триває, а салюти стріляють днями народження ваших опричників. Ви побудували країну, де через рахунки за комуналку бабусі отримують не тільки інфаркт, але вже й інсульт. Ви побудували країну, де підставою для призначення на посаду є не розум, освіта, талант і совість, а спільний бізнес в "95 Кварталі", ‒ заявив Загородній.

Політик упевнений: замість виконання своїх обіцянок, підвищення добробуту громадян, мирного вирішення конфлікту на Донбасі чинна влада запустила карально-репресивну машину для боротьби з політичною опозицією. При цьому не соромлячись спекулювати на отримали широку підтримку українських громадян ідеях лідера опозиції, голови Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, проти якого сьогодні фабрикуються кримінальні справи.

"Пане президенте, за два з половиною роки ви нічого не зробили для того, щоб повернути мир на Донбас. Замість цього ви на повні оберти розкрутили каральну машину проти свого головного опонента - лідера опозиції Віктора Медведчука, на ідеях якого про народовладдя, "зшивання" країни, ментальне повернення жителів Донбасу ви отримали підтримку і стали президентом України. Ви боїтеся цієї правди, але народ України повинен це знати", ‒ резюмував Юрій Загородній.