Новини » Політика Читать эту новость на русском

За фактом незаконних дій керівництва і співробітників СБУ щодо нардепів від ОПЗЖ розпочато кримінальне розслідування, – "Опозиційна платформа – За життя"

Рішення ДБР про відкриття кримінального провадження ґрунтується на зверненні народних депутатів

Державне бюро розслідувань внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінальних злочинів керівництвом і співробітниками Служби безпеки України. В ДБР підкреслюють, що інформація про вчинення кримінальних злочинів спирається на "факти вчинення посадовими особами з використанням свого службового становища і незаконного впливу у будь-якій формі на народних депутатів політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" з метою перешкоджання виконання ними службових обов'язків".

Про це повідомила пресслужба партії "Опозиційна платформа – За життя", інформує сайт політсили.

В політсилі вказують, що рішення ДБР про відкриття кримінального провадження ґрунтується на зверненні народних депутатів, яке стало реакцією на інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про те, що департамент "К" СБУ отримав завдання організувати стеження та збір конфіденційної інформації про керівництво партії та народних депутатів від "Опозиційної платформи – За життя": Медведчука В. В., Шуфрича Н. В., Козака Т. Р., Німченка В. І., Загороднього Ю. І., Колтуновича А. С., Волошина О. А., Дунаєва С. В., Столара В. М., Абрамовича В. О., Приходько Н. В., Пономарьова А. С.

При цьому Верховна Рада не давала дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності зазначених депутатів. Отже, здійснення відносно них будь-яких оперативно-розшукових дій є незаконним і містить ознаки тяжких кримінальних злочинів, передбачених статтями 182, 344, 356, 365, 170, частиною першою статті 371 КК України.

Раніше, "Опозиційна платформа – За життя" у своїй заяві обурилася тим, що влада використовує Службу безпеки України для політичного розшуку, переслідуючи народних депутатів їх політсили з політичних мотивів, здійснюючи таким чином моральний терор.

Зокрема, в політсилі стурбовані інформацією про готовність керівництва СБУ залучати до здійснення незаконних дій підконтрольні їм праворадикальні організації.