Янукович вирішив оскаржити усунення з посади президента: Ексочільник України подав позов в ОАСК

Віктор Янукович
Колишній президент України Віктор Янукович Фото з відкритих джерел

У цьому позові заявлено позовні вимоги "про визнання відсутності компетенції встановлення факту самоусунення"

Окружний адміністративний суд Києва зареєстрував позов колишнього президента України Віктора Януковича, у якому він оскаржив в судовому порядку постанову Верховної Ради за 2014 рік про його усунення з посади глави держави. Про це повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря у своєму Telegram.

"В Окружному адміністративному суді м. Києва зареєстровано позов колишнього президента України В. Януковича до Верховної Ради України (справа 640/34786/21)", - повідомила вона.

Однак справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності парламенту підсудні Верховному суду як суду першої інстанції, а не ОАСК.

"Натомість у цьому позові заявлено позовні вимоги "про визнання відсутності компетенції встановлення факту самоусунення", що може свідчити про штучну зміну підсудності цього позову шляхом маніпуляцій із формулюванням позовних вимог", - зауважила Совгиря.

Новини за темою: Янукович подав до суду на ВР через про його усунення з посади президента

Раніше повідомлялося, що правоохоронці завершили розслідування проти експрезидента України Віктора Януковича та ексочільників правоохоронних органів у справі Майдану. Згідно з даними розслідування, вони хотіли припинити протест, який ставив під загрозу перебування Януковича при владі, і для цього застосували фізичне насильство, військову техніку та зброю.