Україна очолила Енергетичне співтовариство: Що відомо

прапор України
Фото з відкритих джерел

У Міненергетики ззазначили, що Україна під час головування докладатиме всіх зусиль для підвищення ролі енергетичної солідарності

Україна почала головувати в Енергетичному співтоваристві терміном на 1 рік, прийнявши естафету від Сербії. Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, передає "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні на 19-му засіданні Ради міністрів Енергетичного співтовариства мав честь прийняти від Сербії президентство України в Energy Community терміном на 1 рік", – написав він на своїй сторінці у Facebook у вівторок увечері.

Міністерство енергетики зі свого боку у повідомленні на сайті зазначило, що Україна під час головування докладатиме всіх зусиль для підвищення ролі енергетичної солідарності, яка є вкрай важливою в умовах міжнародної енергетичної кризи.

Водночас, за словами Демченкова, цитованих у повідомленні міністерства, Енергоспівтовариство є для України гарантом європейської інтеграції та пропонує формат, у рамках якого вона може вирішувати важливі питання на рівних із Євросоюзом та Договірними сторонами.

"Ми внесемо пропозиції щодо забезпечення солідарності на регіональному рівні в рамках ініціативи RESP – Регіонального енергетичного партнерства і плануємо її обговорити на спеціальній зустрічі найближчим часом", – окреслив перші плани Демченков.

Крім того, він зазначив, що на засіданні було ухвалено законодавчі пакети ЄС "Чиста енергія для всіх європейців" І і ІІ та запропоновані ЄС Загальні керівні принципи щодо ухваленої Дорожньої карти з декарбонізації для Договірних сторін Енергоспівтовариства.

"Затвердження керівних принципів щодо ухвалення Дорожньої карти з декарбонізації є важливим сигналом готовності Енергоспівтовариства діяти спільно з ЄС та іншими міжнародними партнерами для досягнення нульового балансу викидів парникових газів до 2050 року", – пояснив заступник міністра.

За його словами, Україна підтримує ініціативу Секретаріату Енергоспівтовариства щодо створення національних фондів декарбонізації, співфінансування яких відбувається за рахунок надходжень, передбачених ціноутворенням на вуглецеві викиди, та грантів ЄС.

Зазначимо, новим директором Секретаріату Енергетичного співтовариства замість Янеза Копача з 1 грудня обрано Артура Лорковські, віце-президента Національного фонду захисту довкілля та водного господарства Польщі.

Новини за темою: Міненерго затвердило прогнозний баланс електроенергії на 2022 рік

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про енергоефективність. Згідно з пояснювальною запискою, закон спрямований на виконання міжнародних зобов'язань України в рамках договору про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Президент України Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон про енергоефективність.