Україна направила Японії ноту через участь у турнірі з карате команди "ДНР"

Посольство України в Японії
Посольство України в Японії Фото з відкритих джерел

Посольство України продовжує вживати заходів щодо з'ясування всіх обставин цієї події

Посольство України передало японській стороні ноту протесту в зв'язку з участю представників так званої "ДНР" у Кубку світу з карате, проведеному організацією "Всесвітня федерація каратеноміті" в Токіо 7-10 листопада. Про це повідомляє пресслужба посольства України в Японії на своїй сторінці у Facebook.

"12 листопада 2019 року в інформаційному просторі з'явилися повідомлення про участь представників так званої "ДНР" у "9-му кубку світу з карате", який проводила "Всесвітня федерація каратеноміті". У зв'язку з цим того самого дня посольство України вжило заходів із метою з'ясування достовірності відповідного факту. Під час розмови з представником секретаріату цієї організації було підтверджено факт запрошення для участі в цьому турнірі спортивної команди, тренувальний клуб якої розташовується на території тимчасово окупованої частини Донецької області України", - йдеться в повідомленні.

Так, посольство України привернуло увагу МЗС Японії до зазначеного факту й передало японській стороні ноту з викладенням відповідної офіційної позиції української сторони.

"Посольство України поки що продовжує вживати заходів щодо з'ясування всіх обставин цієї події", - зазначили у відомстві.

"Із самого початку російської військової агресії проти України позиція Японії щодо безумовної підтримки суверенітету і територіальної цілісності нашої держави є послідовною і незмінною, і тому оприлюднені деякими ЗМІ спекуляції про можливу зміну цієї позиції японського уряду не мають жодних підстав", - резюмується у повідомленні.

Довідково: "Всесвітня федерація каратеноміті" є приватною організацією, її напрямок карате є маловідомим як в Японії, так і загалом у світі.