Столтенберг заявив, що Україна та Грузія стануть членами НАТО, втім є "але"

Генсек НАТО Єнс Столтенберг
Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото з відкритих джерел

Терміну їх входження поки не встановлено

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) ухвалила рішення про включення України та Грузії до Альянсу. Однак терміну їх входження поки не встановлено. Про це йдеться у заяві генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга в інтерв'ю La Repubblica.

"Україна вже подала заявку на членство і ми вирішили працювати над цим, підтримуючи її реформи, допомагаючи у модернізації збройних сил за нашими стандартами. У 2008 році ми вирішили, що Україна та Грузія стануть членами (НАТО - ред.), але ми не встановлювали, коли саме", – сказав Столтенберг.

Він зазначив, що лише Україна повинна вирішувати: вступати їй до Альянсу чи ні та наголосив, що РФ не має права вмішуватися в це питання.

На питання, чи може Україна приєднатися до НАТО у найближчі кілька місяців, Столтенберг відповів:

"Зараз на порядку денному реформи - допомога Україні. Повторюю: зараз справа у російській агресії. Вони окупували частину України - Крим, контролюють Донбас за підтримки сепаратистів, а потім хочуть змусити нас прийняти юридично зобов'язувальний договір, який би порушив національний суверенітет".

Новини за темою: РФ отримала гранично конкретну відмову щодо її вимог нерозширення НАТО

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявляв, що Росія отримала гранично конкретну відмову щодо нерозширення Північноатлантичного альянсу (НАТО). Всі члени Євросоюзу вважають її пропозицію неприйнятною.