Справа Януковича: Верховний суд України не прийняв відмову колишнього президента від своїх адвокатів

Віктор Янукович. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Віктор Янукович. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Він звернувся до Посольства України в РФ для отримання українського закордонного паспорту

Верховний суд не прийняв заяву колишнього президента України Віктора Януковича про відмову від своїх адвокатів у рамках розгляду касації на вирок суду у справі про державну зраду. Про це повідомив "Укрінформ", посилаючись на головуючого суддю Андрія Чистика.

Як зазначається, на адресу ВСУ надійшло кілька заяв від Януковича та його захисників, зокрема платного адвоката Ігоря Федоренка.

За його словами, Янукович у рамках судової справи відмовився від своїх захисників Віталія Сердюка, самого Федоренка, Андріани Фозекош, Богдана Біленка, Олександра Горошинського, Олександра Байдика.

Водночас колишній президент України відмовився від адвоката Рябовола, який раніше був одним із його державних захисників, оголосивши йому відвід.

При цьому, сам Янукович повідомив, що шукає адвоката, який буде продовжувати надавати йому правову допомогу під час касаційного розгляду цієї справи.

Новини за темою: Верховний суд України залишив в силі вирок Януковичу у справі про держзраду

Зокрема він "розглядає альтернативний варіант участі у касаційному розгляді", для чого звернувся до Посольства України в РФ із заявою про оформлення і видачу йому паспорту громадянина України для виїзду за кордон, йшлося в одній із заяв експрезидента.

Також він звернувся, відповідно до зачитаного головуючим суддею клопотання, до Державної податкової служби для отримання електронного цифрового підпису для участі у судовому засіданні. Окремо, закликавши суд оголосити перерву у касаційному розгляді цієї справи для надання йому можливості пошуку захисника.

Новини за темою: Справа про держзраду: Янукович відкликав своїх адвокатів

"Суд, розглянувши заяву про відвід Рябовола, і відмови від захисників... постановив: у задоволенні заявленого Януковичем відводу захиснику Рябоволу — відмовити. Відмовити Януковичу і у прийнятті відмови від захисників Байдика, Біленка, Горошинського, Рябовола, Сердюка, Федоренка, Фозекош", - зауважив після виходу з нарадчої кімнати Чистик, наголосивши, що ця ухвала оскарженню не підлягає.

Наразі суд перейшов до стадії заслуховування доводів сторони обвинувачення по цих касаційних скаргах.

Новини за темою: Янукович вирішив оскаржити усунення з посади президента: Ексочільник України подав позов в ОАСК

Нагадаємо, що раніше колишній президент України Віктор Янукович відкликав своїх захисників від участі у розгляді касації на вирок суду у справі про державну зраду.

"Віктор Янукович сьогодні відкликав своїх адвокатів від участі у процесі у Верховному суді через неможливість забезпечення його права на захист. В умовах, створених Верховним судом, ми не можемо забезпечити нашому клієнту повноцінного права на захист.

Тому ним було прийнято рішення відкликати адвокатів Віталія Сердюка, Ігоря Федоренка, Андріану Фозекош, Богдана Біленка, Олександра Горошинського та Олександра Байдіка від участі у справі про втрату Криму", - проінформував адвокат експрезидента Віталій Сердюк.