Справа про держзраду: Янукович відкликав своїх адвокатів

Віктор Янукович
Колишній президент України Віктор Янукович Фото з відкритих джерел

Зазначається, що в умовах, створених Верховним Судом, адвокати не можуть забезпечити Януковичу повноцінного права на захист

Колишній президент України Віктор Янукович відкликав своїх захисників від участі у розгляді касації на вирок суду у справі про державну зраду. Про це повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк на своїй сторінці у Facebook.

"Віктор Янукович сьогодні відкликав своїх адвокатів від участі у процесі у Верховному Суді через неможливість забезпечення його права на захист. В умовах, створених Верховним Судом, ми не можемо забезпечити нашому клієнту повноцінного права на захист.

Тому ним було прийнято рішення відкликати адвокатів Віталія Сердюка, Ігоря Федоренка, Андріану Фозекош, Богдана Біленка, Олександра Горошинського та Олександра Байдіка від участі у справі про втрату Криму", - написав Сердюк.

Він зазначив, що протягом усього процесу він мав намір організувати участь Януковича у судових засіданнях у порядку міжнародної правової допомоги. Але Верховний Суд України пропонував задіяти для цього процедуру з використанням власних технічних засобів.

За словами Сердюка, таким чином судді Верховного Суду повністю повторили "вже перевірений раніше Оболонським райсудом прийом", щоб не допустити Януковича до участі у засіданні.

Новини за темою: Янукович вирішив оскаржити усунення з посади президента: Ексочільник України подав позов в ОАСК

Раніше повідомлялося, що правоохоронці завершили розслідування проти експрезидента України Віктора Януковича та ексочільників правоохоронних органів у справі Майдану. Згідно з даними розслідування, вони хотіли припинити протест, який ставив під загрозу перебування Януковича при владі, і для цього застосували фізичне насильство, військову техніку та зброю. 

Нещодавно Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому президентові України Віктору Януковичу у справі про Межигір'я. Його заочно заарештували. 

Також зазначимо, що Окружний адміністративний суд Києва зареєстрував позов колишнього президента України Віктора Януковича, у якому він оскаржив в судовому порядку постанову Верховної Ради за 2014 рік про його усунення з посади глави держави.