РФ хоче від НАТО письмових гарантій, що Україну не приймуть до Альянсу

Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін

Правительство Республики Алтай

Президент РФ особливо наголосив, що маються на увазі правові, юридичні гарантії, а не усні домовленості

Президент Росії Володимир Путін на церемонії вручення вірчих грамот у Кремлі заявив, що РФ пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід. Про це повідомляє прес-служба Кремля, передає "Укрінформ".

"Перед нашою дипломатією зараз стоїть першочергове завдання домагатися надання Росії надійних та довгострокових гарантій безпеки. У діалозі зі США та їх союзниками наполягатимемо на випрацюванні конкретних домовленостей, які виключатимуть будь-які подальші просування НАТО на схід та розміщення систем зброї, що становитимуть нам загрозу, у безпосередній близькості до території Росії. Пропонуємо розпочати з цього приводу предметні переговори", - сказав Путін.

Президент РФ особливо наголосив, що має на увазі "саме правові, юридичні гарантії", а не усні домовленості.

Новини за темою: Кулеба назвав головну перепону членства України в ЄС і НАТО

Раніше міністр оборони США Ллойд Остін, коментуючи реакцію РФ на можливість вступу України до НАТО, заявив, що жодні треті країни не мають права впливати на визначення Україною своєї майбутньої зовнішньої політики. Він також зазначив, що підтримка українського суверенітету з боку США є непохитною.