Путін вимагатиме від Байдена, щоб НАТО відмовилося від вступу Украни до Альянсу

Путін і Байден
Володимир Путін і Джо Байден Фото з відкритих джерел

Зокрема, лідер РФ хоче закріплення гарантій у відповідному документі

Президент Російської Федерації Володимир Путін на майбутньому саміті з американським лідером Джо Байденом вимагатиме гарантії невступу України до НАТО. Про це повідомляє "РИА Новости".

За словами помічника президента Росії Юрія Ушакова, на переговорах можуть торкнутися проблеми досягнення юридичних домовленостей, які виключали б вступ України до НАТО.

"Наші пропозиції про необхідність проведення спільно з колегами - провідними країнами - роботи по досягненню відповідних юридичних домовленостей, які виключили б будь-яке подальше просування НАТО на схід, і розміщення на території суміжних держав, включаючи Україну, загрозливих нам збройових систем", - сказав він.

Крім то, помічник додав, що Росії нібито давалися усні запевнення в тому, що Альянс не буде розширюватися на схід.

"Це питання з бородою. СРСР і Росії давалися усні запевнення про те, що НАТО не буде просуватися на схід до території Росії. Виявилося, що усні запевнення нічого не варті. Хоча певна фіксація запевнень робилася. У нас є запис відповідних бесід", - зауважив Ушаков.

Новини за темою: РФ хоче від НАТО письмових гарантій, що Україну не приймуть до Альянсу

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін на церемонії вручення вірчих грамот у Кремлі заявив, що РФ пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід, зокрема, вступу України в Альянс. Він особливо наголосив, що маються на увазі правові, юридичні гарантії, а не усні домовленості.

Своєю чергою, генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Ризі заявив, що Росія не може впливати на розв'язання питання щодо членства України в Альянсі. Рішення про те, коли це станеться, ухвалюватимуть 30 союзників з НАТО та Україна, і коли Україна "буде готова відповідати стандартам".

Пізніше стало відомо, що Російська Федерація має намір висунути пропозиції щодо нового пакту про європейську безпеку, який зупинить подальше розширення НАТО на схід.