Новини » Події

Протягом 4 місяців Нацгвардію переведуть на стандарти НАТО

Протягом чотирьох місяців Національну гвардію України планують перевести на стандарти НАТО – спочатку реформувати структури управління і усі штаби, а потім підвищити якість підготовки особового складу.

 Про це повідомляє Радіо Свобода.

Змінювати Національну гвардію буде новостворений відділ стратегічного планування, куди увійшли закордонні спеціалісти і бойові офіцери. Зокрема, це активісти і волонтери проекту міжнародного співробітництва «Патріот». Проект почав роботу ще навесні і активно працював у зоні АТО – зокрема, тренував спецпризначенців МВС у Луганській області і добровольців у Києві.

Групу залучених експертів очолює грузинський бригадний генерал Георгій Каландадзе, екс-начальник Генштабу Збройних сил Грузії, також серед інструкторів є його екс-заступник Мераб Кікабідзе. Він також очолював прикордонну службу Грузії. Ще один грузин – Давід Макішвілі, екс-командир бригади спеціального призначення.

Реформування пройде у кілька етапів. Протягом наступних двох місяців буде реформований штаб і структура керування. Таке завдання перед експертами поставив виконувач обов’язків командувача Національної гвардії генерал-лейтенант Микола Балан. Протягом чотирьох місяців має бути перероблена система підготовки особового складу, говорить співробітник Головного управління Національної гвардії Костянтин Паршин.

Після реформ Нацгвардія зможе брати участь у міжнародних операціях на підтримку миру.

Серед реформ Національної гвардії – створення нової бригади легкої піхоти за стандартами НАТО. Тренування бригади триває щонайменше місяць, і їм допомагають не лише закордонні інструктори, а й українські волонтери – зокрема, ветеран аеророзвідки Юрій Касьянов. Деякі з його колег і друзів підписали контракти із Національною гвардією спеціально, щоб служити в цій бригаді.

Як повідомлялось, наступного року глобальні реформи чекають і Збройні сили. Цього року відомство реформували частинами, але наступного року реформа буде комплексна, говорить керівник Офісу реформ Міністерства оборони Андрій Загороднюк. І відповідати за цю реформу буде саме цей офіс.