Президент Зеленський заявив про необхідність "нормандського" саміту

Володимир Зеленський
Офіс президента

Очільник держави запевняє про готовність до необхідних рішень

Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність проведення саміту в "нормандському форматі". Про це він повідомив під час зустрічі з радником канцлера Німеччини Єнса Пльотнера й радника президента Франції Емманюеля Бонна, передає пресслужба Офісу президента.

"Настав час предметно домовлятися про припинення конфлікту, і ми готові до необхідних рішень під час нового саміту лідерів чотирьох країн", - висловився Зеленський.

Під час зустрічі сторонги обмінялися думками щодо поточної ситуації та продовжили обговорення подальших кроків з метою мирного врегулювання конфлікту на Донбасі та деескалації ситуації на кордонах України.

Новини за темою: РФ заявила про готовність відновити переговори з Україною в "нормандському форматі"

Своєю чергою, керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна, Франція та Німеччина докладають активних зусиль задля відновлення роботи в "нормандському форматі" на різних рівнях.

"Очікуємо, що російська сторона підтримає ці зусилля, а також сприятиме досягненню прогресу у виконанні рішень паризького саміту "нормандської четвірки". Проведення чергового саміту в Нормандському форматі дало б серйозний поштовх процесу мирного врегулювання", - сказав Єрмак.

У результаті сторони домовилися продовжити підтримувати контакти в межах "нормандського формату" на рівні радників із метою узгодження організації наступного саміту лідерів країн-учасниць "нормандського формату".

Раніше повідомлялося, що Франція й Німеччина ініціюють чергову зустріч в "нормандському форматі" вже протягом кількох наступних тижнів. Країни  мають намір запропонувати спільний погляд щодо архітектури європейської безпеки.