На території Києво-Печерської лаври відкрили храм на честь святого Агапіта Печерського

блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій
Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій Центр інформації УПЦ

На території Києво-Печерської лаври відновили та відкрили храм на честь святого Агапіта Печерського. Про це йшлося у сюжеті UkrLive.

Як зазначається, храм діяв на території заповідника, до створення там інфекційної лікарні за радянських часів. Нині після переїзду медзакладу будівлю церкви оновили. Реконструкція тривала близько семи років.

"Тут храм був раніше, він був знищений абсолютно. Легше було б побудувати новий, але ми відреставрували старий. Храм цей – місце молитви. І перед тим, як відбудовується храм і перед тим, як в ньому служити - звершується велике освячення храму", - зауважив предстоятель Української православної церкви, блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Назвали святиню на честь покровителя лікарської справи святого Агапіта Печерського.

На відкриття завітали парафіяни. Храм освятили та провели там святкову літургію.

"Тут наші всі майстри з України. Горецький художник, заслужений художник України, різьбярі із Черкас, браття постійно і люди наші, прихожани, які допомагали і допомагають до сьогоднішнього дня. Тому нехай Господь по молитвах преподобного Агапіта, під покровом Божої матері дарує всім здоров'я", - зазначив намісник Києво-Печерської лаври, митрополит Павло.