МЗС не виключає участі білоруських збройних сил у вторгненні в Україну

Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Країна готується до запобігання цій загрозі

Україна не виключає участі білоруських збройних сил у можливому вторгненні в країну разом з Росією і готується до запобігання цій загрозі. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю латиському порталу новин "Sargs.lv", переклад якого оприлюднило посольство України в Латвії.

"Ми розглядаємо цей сценарій на дуже серйозному рівні. Ми не виключаємо таку можливість", - сказав він у відповідь на запитання, чи означають останні заяви Лукашенка можливість не просто вторгнення зі сторони Білорусі, а й участь у ньому білоруських збройних сил.

При цьому міністр додав, що українська сторона поки не бачить, що білоруська армія готується до операцій проти України, або що білоруське керівництво може дозволити Росії використовувати свою територію для організації вторгнення. Водночас, за словами Кулеби, навіть якщо Білорусь наразі не становить прямої військової загрози для України, факти невблаганні.

"Політичні заяви Мінська зараз є частиною агресивної зовнішньої політики Росії. Також заява Лукашенка щодо визнання Криму складовою Росії, гібридне вторгнення, здійснене його режимом проти Латвії, Литви та Польщі, робить його відкритою загрозою", - наголосив він.

Також, за словами міністра, для недопущення такого розвитку подій на білоруський кордон необхідно направити відповідну кількість військовослужбовців.

"На даний час ми вирішуємо, де взяти ці ресурси. Проблема в тому, що наші можливості не безмежні, оскільки, забираючи військову силу з одного місця, ми знижуємо свою обороноздатність на цій ділянці. Таким чином, зазначена діяльність Білорусі безпосередньо відповідає військовим інтересам Росії", - пояснив він.

Новини за темою: Білорусь та РФ проведуть спільні військові навчання на кордоні з Україною

Нагадаємо, що раніше Олександр Лукашенко планував розмістити своїх військових на кордоні з Україною, Польщею та країнами Балтії. Він планував використовувати армію для реагування на спроби створити конфлікти.