Глава МЗС Німеччини прибуде в Україну для обговорення агресії з боку РФ

Анналена Бербок
Фото з відкритих джерел

Візит буде здійснено напередодні її зустрічі з Сергієм Лавровим у Москві

В Україну 17 січня має прибути міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на запрошення глави українського МЗС Дмитра Кулеби. Про це "РБК-Україна" повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

За його словами, ключовими темами її зустрічей стануть подальша консолідація підтримки України з боку Німеччини на тлі агресивних дій Росії, активізація мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, відновлення діяльності нормандського формату, протидія загрозам у сфері енергетичної безпеки, обговорення кроків щодо зміцнення двостороннього співробітництва.

"Дуже важливо, що Анналена Бербок прилетить спочатку саме до Києва, щоб узгодити єдину потужну переговорну позицію по відношенню до РФ, напередодні її візиту до Москви 18 січня", - зазначив Ніколенко.

Також, як проінформувала офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, Анналена Бербок зустрінеться з Сергієм Лавровим в рамках візиту до Москви.

"Це буде перша очна зустріч двох міністрів після призначення Анналени Бербок керівником зовнішньополітичної служби ФРН", - заявила вона.

При цьому Захарова додала, що головною темою переговорів стане пропозиція Росії про "гарантії безпеки" в Європі.

Новини за темою: Україна закликає новий уряд Німеччини надати Києву оборонну зброю

Як повідомлялося раніше, нова очільниця Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і державний секретар США Ентоні Блінкен запевнили у своїй спільній підтримці України на тлі побоювань щодо наступу з боку Російської Федерації.

Візит Бербок у США значною мірою фокусувався на загостренні відносин Європи з Росією через її маневри біля кордону з Україною.