Генсек НАТО заявив, що РФ не може впливати на вирішення питання щодо членства України в Альянсі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото EPA-EFE
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото EPA-EFE

Столтенберг зазначив, що питання щодо членства України в Альянсі стане актуальним, коли Україна "буде готова, відповідатиме стандартам"

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції в Ризі заявив, що Росія не може впливати на вирішення питання щодо членства України в Альянсі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"В Альянсі говорили, що одного дня Україна стане членом НАТО... Рішення про те, коли це станеться, ухвалюватимуть 30 союзників з НАТО та Україна", - сказав Столтенберг.

Він зазначив, що питання щодо членства України в Альянсі стане актуальним, коли Україна "буде готова, відповідатиме стандартам". Поки що, за його словами, НАТО прагне допомагати Києву у проведенні необхідних реформ.

"Росія не має права вето, її думка не враховується. Вона не має права відновлювати принцип сфер впливу і через це впливати на сусідні країни", - додав генсек Північноатлантичного альянсу.

Новини за темою: Колективна оборона НАТО не поширюється на Україну, - Столтенберг

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін на церемонії вручення вірчих грамот у Кремлі заявив, що РФ пропонує розпочати предметні переговори про досягнення юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід. Путін особливо наголосив, що має на увазі "саме правові, юридичні гарантії", а не усні домовленості.