Ексрадник президента США Джон Болтон вважає, що НАТО має розмістити війська в Україні на ротаційній основі

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

США також мають надати Україні більше летальної зброї

Колишній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон вважає, що Сполучені Штати й інші країни-члени НАТО мають розмістити війська в Україні на ротаційній основі, щоб стримувати Росію від військових дій. Таку думку він висловив в інтерв’ю "Радіо Свобода".

На переконання Болтона, США також мають надати Україні більше летальної зброї на тлі зростання занепокоєння щодо ймовірного вторгнення з боку РФ.

"Нам потрібно… пересвідчитися, що ціна буде настільки високою, що Путін і його радники визнають це неприйнятним. Я думаю, що це спосіб стримати військові дії, які здаються такими неминучими", – сказав колишній радник президента США.

На його думку, російська агресія проти України є лише частиною ширшої стратегії Путіна щодо збереження впливу Кремля в близькому зарубіжжі Росії.

Болтон також заявив, що Путін продовжує "зондувати" шість колишніх радянських держав у Східній Європі та на Кавказі – Україну, Білорусь, Молдову, Грузію, Вірменію та Азербайджан, – які не входять до західного військового альянсу, і що НАТО має припинити двозначність щодо їхнього майбутнього.

Новини за темою: Путін вимагатиме від Байдена, щоб НАТО відмовилося від вступу Украни до Альянсу

Напередодні повідомлялося, що захід міг би рекомендувати Україні орієнтуватися на Фінляндію у відносинах з НАТО, яка є членом Євросоюзу, але не входить до Альянсу.