Економічний паспорт і діалог з Росією. Головне із послання Зеленського до Верховної Ради

Перший Незалежний

Перший Незалежний

Зеленський_1
Офіс президента

Глава держави анонсував кілька нових проектів і програм

1 грудня Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. Промова була присвячена 30-річчю всеукраїнського референдуму про незалежність 1991 року. У ній президент торкнувся теми зарплат, комунальних платежів, Донбасу і Криму. Крім обговорення існуючих проблем, Зеленський анонсував кілька нових проєктів. Детальніше про все розповідаємо далі.

COVID-досягнення та економічний підйом

Володимир Зеленський почав промову з теми коронавірусу. Президент заявив, що не бажає, щоб головним словом в його посланні було COVID або локдаун. Він хоче, щоб ці слова були поруч з Україною перший раз. Після цього Зеленський перерахував ряд досягнень. За його словами, для боротьби з коронавірусом Україна зараз має майже все: лікарні, ліжка, вакцини. У листопаді в країні зробили понад 6 млн щеплень, тоді як починали вакцинацію з 10 тисяч.

Також президент запевнив, що державний борг України буде знижений до рівня менше 50% від ВВП за підсумками 2021 року. 

"У 2021 році розмір економіки України вперше досягне рекордного рівня за період незалежності - перевищить 190 млрд доларів. Це більше, ніж у докризовому 2008 році і у 2013 році", – заявив президент.

Зарплати і пенсії

Зеленський заявив, що з 1 грудня мінімальна заробітна плата в Україні становитиме 6 500 гривень. З 1 січня 2022 року середня зарплата лікаря зросте до 24 тисяч гривень. Зеленський висловив сподівання, що скоро зарплату піднімуть і вчителям.

Глава держави відзвітував, що в 2021 році ноутбуками забезпечили 60 тисяч вчителів, а до 2023 року ноутбук буде у кожного вчителі країни. 

Новини за темою: Зеленський про опалювальний сезон: Зима прийде - це я точно можу обіцяти українському народу

Зеленський також анонсував запуск програми доплат пенсіонерам від 75 років і старше. "Мені соромно, що всі ці роки ми робили для них занадто мало", - зізнався президент. 

Крим, Донбас і оборона

У 2022 році фінансування оборони і безпеки перевищить 320 млрд гривень, заявив Зеленський. Зокрема, вперше буде побудований військовий завод з виготовлення сучасних дронів. Крім цього, Україна починає повномасштабне облаштування кордону. 

Окрему частину промови президент присвятив Криму. Зеленський пообіцяв, що повертати півострів Україна буде "не тільки на білбордах". Він нагадав про 47 країн-учасниць "Кримської платформи", резолюцію ООН, де документи по ній будуть закріплені, а також прийнятий закон про" корінні народи", який визнає татар корінною національністю України.

Говорячи про Донбас, глава держави підкреслив, що неможливо зупинити бойові дії і повернути регіон під контроль уряду без прямого діалогу з Росією.

Зеленський_2
Офіс президента

"Ми повинні говорити (з Росією, - ред.), знаючи, що у нас сильна потужна армія, і не боятися зараз говорити один одному правду. Якщо ми хочемо повернути Донбас, то давайте, а якщо хочемо просто ходити і говорити про це, то давайте нічого не робити", - сказав президент. 

Також Зеленський додав, що для молоді з Криму та Донбасу освіта в Україні буде доступна без ЗНО. 

Економічний паспорт і громадянство для діаспори 

До 10 грудня президент внесе до Верховної Ради законопроєкт про економічні паспорти українців. У них плата за використання українських надр буде накопичуватися на рахунках дітей і громадян України. Після досягнення повноліття українці зможуть використовувати гроші на освіту або покупку житла. 

Також Зеленський пообіцяв внести в Раду законопроєкт про подвійне громадянство для діаспори. "Нас 65 мільйонів, вперше українці з усього світу будуть відчувати себе не діаспорою, не людьми українського походження, а громадянами України", - заявив президент.

Пізніше глава фракції Слуга народу Давид Арахамія уточнив, що законопроєкт Зеленського про подвійне громадянство не стосуватиметься людей з російським паспортом.

Енергетична незалежність і тарифи

Зеленський запевнив, що йому вдалося стримати зростання тарифів ЖКГ, а тарифи на електроенергію навіть знизив.

Більш того, у 2022 році Україна почне масштабну програму "Велика термомодернізація". Вона дозволить застрахуватися від зростання цін на енергоносії. 

"Плануємо утеплити тисячі будинків, шкіл, лікарень. Це дозволить нам вперше отримати справжню енергетичну незалежність", - анонсував Зеленський.

Окремо президент нагадав про загрозу "Північного потоку-2" і подякував міжнародним партнерам за зусилля в опорі запуску газопроводу.

Зеленський_4
Офіс президента


Будівництво мостів та аеропортів

За словами Зеленського, за наступні 2 роки в Україні буде побудовано 810 мостів і мостових переходів. Серед них Кременчуцький та Ямпільський Мости. Таким чином планується з'єднати береги по всій Україні. 

Новини за темою: Я незадоволений кількістю смертей: Зеленський оцінив вакцинальну кампанію в Україні

Також президент анонсував будівництво нових аеропортів у 16 містах України. Зокрема, буде збудовано новий аеропорт міжнародного значення в Закарпатті між Ужгородом та Мукачевом та ще два цивільні аеропорти на сході України.

У вже у 2022 році очікується запуск 10 нових "Інтерсіті+", 80 електричок і майже 500 нових українських вагонів. 

"Дія Сіті" та електронне голосування 

Зеленський підкреслив, що Україна стала першою країною яка ввела цифрові паспорти та водійські права. А з 1 грудня дня вводиться послуга зі зміни місця прописки онлайн.

Новини за темою: Зеленський анонсував реформу ЖКГ, вартістю 300 млрд гривень

"Вже зараз ФОП можна відкрити за 10 хвилин. Для цього ми нарешті запускаємо "Дія. Сіті", - додав глава держави. 

Також планується запустити електронний перепис населення, який згодом призведе до електронного голосування. Перепис пройде в лютому 2023 року, а в процес буде залучена компанія Аpple. Зеленський підкреслив, що Україна стане другою державою світу, яка проведе таку процедуру спільно з Apple. 


Кредити під 5%

Незабаром в Україні запрацює програма "Українська мрія". Вона передбачає кредит під 5% для українців на покупку нерухомості, електромобіля, отримання освіти або зміни професії. Але скористатися програмою зможуть лише громадяни, які платять податки до держбюджету. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.