Держбюджет на 2022 рік: Верховна Рада України ухвалила державний бюджет у другому читанні

Верховна Рада
Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

За прийняття головного фінансового документа країни проголосували 268 народних депутатів

Сьогодні, 2 грудня, Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому як закон проєкт Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік". Онлайн-трансляцію пленарного засідання можна подивитися тут

За прийняття головного фінансового документа країни проголосували 268 народних депутатів.

Пріоритетами кошторису залишаються медицина, освіта, оборона та безпека, соціальна сфера, інфраструктура, підтримка бізнесу та інновацій.

Доходи держбюджету № 6000 складуть 1,322 трлн гривень, витрати - 1,498 трлн гривень. Порівняно з першим читанням доходи та витрати зросли на 55 млрд гривень. Дефіцит держбюджету складе 189 млрд гривень (3,5% від ВВП).

Згідно з законопроєктом, на зарплати медикам передбачено 2,1 млрд грн; на соціальну підтримку через карантин - 3 млрд грн;  на програму "Питна вода України" - 1 млрд грн. На цифровізацію виділили 1,9 млрд грн, а на реконструкцію культурних пам'яток - 1,7 млрд грн. На кіно піде 1 млрд грн.

На розвиток аеропортної інфраструктури дали 3,4 млрд грн, залізнична інфраструктура отримала 4,3 млрд грн. На закупівлю дороговартісних ліків, зокрема для лікування СМА, виділено 300 млн грн. Крім того, у держбюджеті передбачили 416 млн грн на підготовку до проведення Всеукраїнського перепису населення.