ДБР сподівається, що не доведеться везти Петра Порошенка в суд силою

Петро Порошенко
Українська правда

Засідання відбудеться в понеділок у відкритому режимі

У Державному бюро розслідувань сподіваються, що колишній президент Петро Порошенко після прильоту в Україну самостійно явиться в суд, де йому обиратимуть запобіжний захід. Про це повідомила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сап'ян під час брифінгу.

Як зазначається, їй поставили питання, чи будуть Порошенка доставляти до суду примусово.

"Робитимемо все необхідне, але згідно з вимогами Кримінально-процесуального кодексу. ДБР, звичайно, сподівається, що Петро Порошенко, народний депутат України, – відповідальний політик і відповідальний громадянин, і він виконає усі процесуальні обов'язки і самостійно прибуде на засідання суду", – відповіла Сап'ян.

При цьому вона наголосила, що ухилення Порошенком від обов'язків підозрюваного та від явки до суду може бути розцінено судом як ризики, і йому можуть обрати більш суворий запобіжний захід.

Також радниця з комунікацій ДБР додала, що суд з обрання запобіжного заходу Порошенку буде проходити в понеділок, в очікуваний день прильоту експрезидента, у відкритому режимі.

Таким чином, кожен зможе взяти участь у засіданні і поставити свої запитання, підкреслила вона. Однак наразі невідомо, на котру годину запланований суд.

Раніше, 20 грудня 2021 року народному депутатові Петру Порошенку оголосили підозру у державній зраді за поставки вугілля з ОРДЛО у 2014-2015 роках.

Пізніше, 24 грудня Печерський районний суд Києва дав згоду на затримання експрезидента України. Так, його мають привести до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

А прокурор відкликав з Печерського райсуду Києва клопотання про застосування щодо підозрюваного п'ятого президента Петра Порошенка запобіжного заходу.

Водночас його адвокати вимагали від Печерського райсуду Києва призначити засідання в день його приїзду, щоб той міг добровільно прийти до суду.

Новини за темою: Екснардепа "Блоку Петра Порошенка" затримали на шахрайстві

Нагадаємо, що зокрема органи досудового розслідування планували провести усі необхідні процесуальні дії, у тому числі обрання запобіжного заходу, в день повернення до України п'ятого президента Петра Порошенка 17 січня.

Так, через те, що Порошенко ухилявся від явки до суду та ігнорував процесуальні обов'язки, прокуратура клопотатиме про обрання запобіжного заходу.