Бурміч: Влада сподівалася, що Медведчук втече і фракція ОПЗЖ розвалиться, але їх план провалився

Бурміч

Анатолій Бурміч

Фото з відкритих джерел

Влада сподівалася, що голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук після пред'явлення обвинувачення втече, фракція розвалиться й опозиції не буде. Але все пішло не за їхнім планом. Про це в ток-шоу "Епіцентр української політики" на "Першому Незалежному" сказав народний депутат України Анатолій Бурміч.

"Коли ми ознайомилися з усіма матеріалами, які вони пред'являють в судах, то я неодноразово говорив, що ми пройшли "Сталінград". План влади був, що Медведчук обов'язково втече (а він не втік), що фракція розвалиться й опозиції не буде. Але все пішло не за їхнім планом. Лідер наш на місці, фракція сильна і нічого у них немає більше, ніж ми знаємо. Може ще снайпер стріляти, але мені здається, що на це не підуть. Нашу фракцію не закриють, хоча є люди, які закликають до цього, – як представники "Нацкорпусу". Цього не буде, тому що ми показали, що ми нічого не порушуємо, ми тільки за інтереси українського народу і проти злодійської, антиукраїнської, антисуверенної політики", – заявив Бурміч.

Нардеп зазначив, що рейтинги партії сьогодні показують, що люди все більше і більше розуміють і довіряють "Опозиційній платформі – За життя" та її лідеру Віктору Медведчуку.

"Сьогодні 70 тис. публікацій за кордоном про Віктора Володимировича, нас запрошували на 100-річчя Комуністичної партії Китаю, з французами є обмін, із Німеччиною. І американці розуміють все, що у нас відбувається. Тому ми будемо працювати, будемо набирати рейтинги, ми переможемо, незалежні народні проукраїнські канали працюватимуть. Лідер наш буде з нами, і ми разом із вами переможемо в ім'я України та українського народу", – підкреслив Бурміч.

А ось влада, на думку нардепа, розміняла Україну, тому що дозволяла геополітичним гравцям собою маніпулювати, себе використовувати, втратила суб'єктність. І коли "великі" домовилися – її розміняли. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.