Введення в храм Пресвятої Богородиці. Історія, традиції та заборони

Топ-новина

Топ-новина

бОГОРОДИЦЯ_1
Фото з відкритих джерел

Третя Пречиста щорічно відзначається 4 грудня

4 грудня православні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке ще називають Третьою Пречистою. Це одне з дванадцяти великих церковних свят у році, яке триває п'ять днів. У народі цей день вважається початком справжньої зими і відкриває Введенські ярмарки. У це свято дітей приводять на їх першу сповідь, а незаміжні дівчата моляться про свою долю. Детальніше про традиції, обряди і заборони розповідаємо далі. 

Що відомо про свято

Введення в храм Пресвятої Богородиці щорічно відзначається 4 грудня. Цього року дата випадає на суботу. 

Згідно з церковним повір'ям, батьки Пречистої Діви Марії, святі і праведні Іоаким і Анна, не могли зачати дитину. Вони гаряче молилися і дали обіцянку Господу, що якщо у них народиться спадкоємець, вони віддадуть його на службу Богу в Єрусалимський храм.

Бог почув молитви Іоакима і Анни і дарував їм дівчинку. Коли доньці виповнилося три роки, батьки привели її в храм і передали в руки первосвященика Захарії – батька святого пророка Іоанна Хрестителя.

Потім священик пустив Марію в Святая Святих, куди звичайні люди зайти не могли. Навіть сам служитель Божий всього лише раз на рік відвідував це місце з жертовною кров'ю. Ця подія вирішила роль Діви Марії в долі людства.

бОГОРОДИЦЯ_2
Фото з відкритих джерел

З тих пір Марія залишилася в храмі. Там вона вивчала Святе Письмо, постила, молилася і старанно працювала. Прожила дівчина серед святих до свого повноліття, після чого вийшла заміж за Йосипа.

Традиції та обряди

Введення в храм Пресвятої Богородиці вважається одним з найбільш спокійних свят, проте воно має ряд традицій і обрядів. 

Цей день вважається початком зими і знаменує початок Введенських ярмарків. З Введенням в храм Пресвятої Богородиці починається богослужбова підготовка до Різдва Христового. З давніх-давен в цей день люди влаштовували ярмарки і каталися на санях. Було прийнято ходити один до одного в гості. Вважалося, що якщо першим в будинок увійде чоловік, то в родині буде благополуччя і достаток. 

Священики в цей день надягають одяг блакитного кольору, який вважається Богородичним.

Особливим цей день є для жінок, адже Богородиця вважається покровителькою жіночої долі. Вони в цей день моляться Пречистій, просять зміцнити їхню віру, пробачити гріхи і зцілити від захворювань. Незаміжні дівчата просять у Пресвятої Богородиці вдало вийти заміж. 

Введення також називають дитячим святом, адже в цей день дітей приводять до церкви на їхню першу сповідь.

Чого не можна робити

У цей день не рекомендується займатися важкою роботою, пранням і прибиранням, шити, в'язати або займатися рукоділлям. Також не можна давати або брати гроші в борг.

Інші заборони на Введення:

  • Веселитися, збирати галасливі компанії.
  • Відмовляти в милостині і допомоги нужденним.
  • Лаятися або засуджувати когось.

Також небажано вступати в шлюб або вінчатися, адже триває Різдвяний піст. При цьому хрестити дітей в цей день можна.

Незважаючи на те, що свято випадає на Різдвяний піст 2021, вірянам дозволено вживати рибу, їжу з маслом і навіть трохи вина.

Народні прикмети

  • Сніг випав і не тане - до хорошого врожаю.
  • Мороз і сонце в цей день – до теплого і врожайного літа.
  • Якщо сильний мороз - то буде він до Різдва.
  • Вранці чисте і ясне небо і видно зірки - чекай швидких холодів.
  • Тепла погода на введення - до тепла на всі свята.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.NEWS

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.