Вісім регіонів України та Київ виходять із "червоної" зони карантинних обмежень: Названа дата

червона зона карантин
Фото з відкритих джерел

Обмеження знімаються із 7 грудня

Київ та ще вісім областей України виходять із червоної зони карантинних обмежень. Таке рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє у Telegram міністр кабінету міністрів Олег Немчінов.

"За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 07 грудня 2021 року "червоний" рівень епідемічної небезпеки на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та міста Києва", - зазначив він.

Немчінов додав, що усі вказані регіони переходять до жовтої зони.

Також міністр нагадав, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони у першу чергу невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – "жовтий" COVID-сертифікат чи довідку 063/о.

Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна буде використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання.

Новини за темою: Карантин в Україні: За даними МОЗ "жовта" зона карантину розширилася, в "помаранчевій" - одна область

Таким чином, на жовтому рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перелічених документів.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що цього тижня низка регіонів України може вийти з червоної зони карантину. МОЗ подало на Кабінет міністрів прохання скликати комісію ТЕБ та НС. Потенційно вийти готові вже 8 областей.